We found 0 results. View results
Your search results

Недобросовісні покупці нерухомості: як швидко впізнати шахрая

06.10.2023

Наші фахівці АН “Оксаген” діляться загальними рекомендаціями, які допоможуть вам уникнути труднощів при угодах з несумлінними покупцями нерухомості. Припустимо, ви вирішили виставити свою квартиру на продаж. Після розміщення оголошення на спеціалізованому сайті почали надходити дзвінки, влаштовуватися перегляди, і, в результаті, знайшовся зацікавлений покупець. На жаль, існує деяка кількість недобросовісних покупців, готових використовувати різні хитрощі та махінації, щоб обдурити продавця і отримати вигоду на своїх умовах. Як впізнати потенційних шахраїв та укласти безпечну угоду?


Перевіряйте особисті документи

Під час оформлення угоди вимагайте надання паспортних даних покупця. Перевірте, чи відповідають дані інформації, наданої їм раніше. Підробка індивідуальних документів є поширеним способом шахраїв.

Будьте обережні з неадекватними термінами

Якщо покупець наполягає на екстрених та неадекватних термінах укладання угоди, це може бути ознакою того, що щось не в порядку. Обережно оцінюйте будь-які спроби створити надмірний тиск.

Уважно вивчайте договір

Зробіть докладний аналіз договору купівлі-продажу. Постарайтеся виявити будь-які аспекти, які б дозволити покупцеві уникнути виконання своїх зобов’язань. Зверніть увагу на неясні формулювання та приховані умови.

Угода повинна бути укладена лише відповідно до договору

Укладайте угоду лише відповідно до договору та не приймайте умови від покупця, які не зрозумілі вам за своїми цілями та наслідками. Завжди дотримуйтесь послідовності, зазначеної в договорі купівлі-продажу, і рекомендується мати кваліфікованого спеціаліста зі свого боку для укладання договору.
Важливо, що іноді продавці можуть попросити вказати знижену ціну у договорі, щоб уникнути податкових зобов’язань. Якщо така пропозиція походить від покупця, варто задуматися, якою є його справжня мета. Ймовірно, покупець планує сплатити лише ту суму, яку вказано в договорі. Однак у разі шахрайства кошти, сплачені понад узгоджену суму, повернути практично неможливо.

Різниця між авансом та завдатком є

Іноді аванс та завдаток плутають. Завдаток є більшим ризиком для продавця. Якщо з вини продавця угода не відбудеться у строк, він зобов’язаний повернути покупцеві суму завдатку у подвійному розмірі. Наприклад, якщо покупець вніс завдаток, а потім усно запитав перенесення дати правочину, він може подати позов до суду на повернення суми задатку у подвійному розмірі, посилаючись на відмову продавця укласти договір у строк, зазначений у угоді про задаток.
Укладайте угоду про завдаток лише у випадку, якщо ви впевнені у надійності покупця та впевнені, що угода відбудеться у узгоджені терміни. В інших випадках вимагайте від покупця передоплату (аванс), яка повертається у разі скасування угоди без додаткових зобов’язань.

Уникайте туристів

Термін “туристи” відноситься до покупців, які не мають чітких критеріїв для вибору нерухомості та просто відвідують різні квартири для спілкування або проведення дозвілля. Перетворення таких туристів на рішучих покупців – це завдання ріелтора. Фахівець допоможе вам створити образ ідеальної квартири та знайти продавця, який відповідає вашим вимогам.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings