Програма “єВідновлення” активно працює у Миколаєві: нараховують кошти на ремонт пошкодженого житла
Мешканцям нашого міста вже нараховано компенсацію у розмірі понад 12,6 мільйона гривень на ремонт пошкодженого житла. У Миколаєві продовжується прийом заявок на отримання компенсації за пошкодження, завдані російськими терористами. Наразі миколаївці подали 1638 заявок, і з них 685 вже було опрацьовано фахівцями міської ради. Цю інформацію повідомили на брифінгу представники департаменту житлово-комунального господарства.
Перший заступник директора департаменту ЖКГ Ігор Набатов розповів, що з 685 оброблених заявок 362 були схвалені. Загальна сума компенсацій, нарахованих для цих 362 заявників, становила 12 мільйонів 607 тисяч гривень. На даний момент 5 мільйонів 162 тисячі гривень вже було виплачено на банківські картки, а решта коштів перебуває на різних етапах обробки в банках.
324 особи отримали відмову у компенсації, оскільки об’єкти, зазначені у їх документах, не відповідають вимогам постанови Кабінету Міністрів України № 381 від 21 квітня 2023 року, яка регулює ці питання. Більшість відмов пов’язані з наявністю ушкоджень у загальнодоступних місцях об’єктів.
Чиновник зазначив, що відмова не є остаточною. Запит на компенсацію можна подати повторно, і якщо загальнодоступні місця будуть відновлені, заява буде задоволена.
579 заявок було припинено на розгляді, переважно через те, що заявники або не з’явилися на засідання, або не надали доступу до об’єктів для технічної перевірки тощо. Ще 375 заявок перебувають у процесі обробки.
За словами Ігоря Набатова, наразі програма “єВідновлення” включає 119 об’єктів, поданих мешканцями Миколаєва. З них 47 уже відновлено, а 72 перебувають у процесі відновлення.
У ході брифінгу також повідомили про демонтаж будівель, зруйнованих внаслідок обстрілу окупантів. Залежно від ступеня руйнувань, може бути ухвалено рішення про повний або частковий демонтаж. Для проведення демонтажу необхідно пройти три етапи. По-перше, провести технічну перевірку, яка визначить можливість чи неможливість подальшої експлуатації житлового будинку. По-друге, отримати згоду регіональної комісії з питань техногенної та екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. По-третє, рішення виконавчого комітету про затвердження об’єктів, які потребують часткового чи повного демонтажу.
Заступник директора департаменту ЖКГ Артем Сапожник повідомив, що 11 будівель включено до списку об’єктів, які вже не можна експлуатувати. Найближчим часом цей список буде доповнено ще одним об’єктом.