We found 0 results. View results
Your search results

Витрати при купівлі-продажу житла: за що доведеться заплатити 2023 року?

16.11.2023

Сьогодні купівля-продаж нерухомості – це звичайна процедура. Багато хто мріє про покупку нової квартири і відкладає свої заощадження для цього. Однак слід пам’ятати, що вартість нерухомості – не єдині витрати, які несе покупець. Також є різні державні податки та збори, які необхідно сплатити. Це також стосується продавця.

Які державні податки та збори обов’язково необхідно сплатити в Україні в 2023 році?

Податки та збори, пов’язані з купівлею нерухомості

Після підписання договору купівлі-продажу, новий власник повинен буде сплатити 1% від вартості нерухомості як збір до Пенсійного фонду. Також, для нотаріального посвідчення передбачено державне мито у розмірі 1%. Угода купівлі-продажу має двосторонній характер, часто одна сторона бере на себе витрати. Але за погодженням сторін витрати можуть розподілятися між двома сторонами (продавцем та покупцем), всі моменти вказують у попередньому договорі.

Які обов’язки продавця під час угоди?

У процесі угоди продавець також несе певні витрати, що включають:

  • державне мито, яке становить 1% від загальної вартості нерухомості;
  • військовий збір у розмірі 1,5% від загальної вартості об’єкта;
  • податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) від продажу об’єкта. Розмір цього податку залежить від різних факторів, що може призвести до зміни процентної ставки.

Продавець зобов’язаний нести зазначені вище витрати в процесі завершення угоди.

Чи є якісь нововведення в оподаткуванні у 2023 році?

Так, були внесені певні нововведення в оподаткуванні. В даний час при третій та подальших угодах платнику податків необхідно буде сплатити 18% державного податку, а також 1,5% військового збору.

Важливо! Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) від продажу нерухомості може бути необов’язковим у деяких випадках, а саме:

  • якщо угода в поточному звітному періоді є єдиною;
  • термін володіння нерухомістю тепер не має значення.

Таким чином, якщо продавець нерухомості володів об’єктом понад три роки і угода з продажу нерухомості є його першою за поточний рік, то податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) не застосовується.

Якщо одна із сторін угоди є юридичною особою, то на неї покладається обов’язок сплатити прибутковий податок.

Звертайтеся до наших фахівців у АН “Оксаген” для консультації з купівлі-продажу житла та витрат, пов’язаних із угодою. Ми надаємо повний спектр ріелторських послуг та повний супровід угоди! Займаючись продажем житла самостійно, ви позбавляєте себе багатьох ресурсів, який використовує агент у своїй роботі: досвід переговорів, аналіз ринку, різні маркетингові стратегії, зв’язки з комунальними компаніями та так далі.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings