Типові помилки при покупці квартири
При покупці будь-якого товару або послуги, завжди хочеться зробити оптимальний вибір. Досвід покупок зараз є у всіх, але коли доходить справа до покупки нерухомості, багато хто не усвідомлює всієї важливості процесу. У ринку нерухомості своя специфіка і якщо ви не експерт у цій сфері краще скористатися за допомогою кваліфікованого рієлтора.
Які помилки роблять покупці при виборі квартири на вторинному ринку
Переплата
При покупці квартири багато хто з нас не замислюється, як відбувається ціноутворення на ринку нерухомості. Перед переглядом квартири варто зробити аналіз цін у цьому районі. Продавці можуть завищувати ціну, закладаючи можливість торгу у вартість житла. Також фахівці говорять про сезонність на ринку. Влітку через низький попит, продавці охочіше торгуються та знижують вартість. А восени завжди спостерігається зростання цін.
Податки
Після купівлі квартири, покупець повинен сплатити податки. Це пенсійний збір у розмірі 1% вартості об’єкта. Багато хто хоче заплатити менше і свідомо знижує оцінну вартість об’єкта. Але завжди потрібно пам’ятати, якщо угоду буде визнано недійсною, то покупець повинен повернути суму, яка чітко прописана у договорі.
Перевірка зареєстрованих у квартирі
У квартирі можуть бути прописані люди, які не мають права власності, але у них може бути право на проживання. І навіть якщо з’являється новий власник, це право залишається за ними. Перед покупкою варто перевірити, хто зареєстрований у квартирі, щоб надалі не виникло проблем із цим питанням.
Важливий момент: якщо у квартирі прописана дитина до 18 років або вона є власником житла, продавець повинен надати дозвіл опікунської ради. У більшості випадків дитину виписують і прописують у родичів без дозволу опікунської ради. Зазвичай проблем із цим не виникає. Але уточнити цей момент необхідно.
Також, якщо нерухомість була придбана у шлюбі, необхідна завірена згода на продаж чоловіка/дружини. Цей документ важливо побачити до підписання договору.
Обтяження на нерухомість
При покупці квартири обов’язково варто перевірити її на обтяження, різні заборони. Нерухомість може бути в іпотеці та стати заставним майном банку. Такі обмеження діятимуть і у нового власника. І немає сенсу, чи будуть вони прописані в договорі купівлі-продажу. Інформацію про обтяження можна перевірити в єдиному реєстрі.
Зазначимо, що купівля нерухомості – це складний процес, який вимагає багато часу та зусиль: потрібно зробити аналіз ринку, перевірити об’єкт та інше. Кожен крок вимагає певних знань і досвіду, а помилки можуть варті пристойної суми грошей. Скориставшись допомогою професійного рієлтора, ви заощадите час та сили. Звертайтеся до АН “Оксаген”, наші фахівці допоможуть придбати житло швидко та надійно!