Радянська архітектура: сталінка, хрущовка, чешка
За даними ріелторських компаній, останнім часом більша кількість угод проходить на ринку вторинного житла. Більшості мешканців України доступні квартири у будинках старої споруди. Слід зазначити, що планування у різних будинках може суттєво відрізнятися. Для тих, хто планує купити квартиру в будинку радянського чи пострадянського періоду, слід знати, чим відрізняються сталінки, хрущовки та чешки.
Сталінка
Сталінками називають об’єкти, які були побудовані з середини 1930-х до початку 1960-х років. Протягом тривалого часу попит на таке житло був досить великий, та й зараз не згас. Серед плюсів можна відзначити:
- невелика поверховість (до 5-ти поверхів);
- добра тепло та звукоізоляція;
- високі стелі;
- зручні планування.
Сталинки будувалися для високопоставлених осіб та їхніх сімей. Для них були створені на той час найкращі умови. Будівлі збудовані з червоної або білої цегли з масивними перекриттями та великими віконними отворами. Сталінки зведені за індивідуальними проектами, тому планування тут може бути дуже різним.На поверсі в середньому розміщувалося трохи більше 2-4 квартир. У цей час також будувалися й інші сталінки, які були менш зручними та будувалися для комунального населення.
Середня площа сталінок:
- 1-кімнатна квартира – 32-50 м²;
- 2-кімнатна квартира – 44-70 м²;
- 3-кімнатна квартира – 57-85 м²;
Хрущовка
У 1955 році побачило світ Постанова ЦК КПРС, підписана Микитою Хрущовим, в якій говорилося усунути надмірності в проектування та будівництво. Це був час урбанізації, коли багато мешканців села переїжджали до міст. Проблема з житлом була актуальною і уряд вирішує масово будувати нові малоповерхові будинки. Гасло на той час «для кожної сім’ї маленьке житло, але своє». Такі будинки не припускали якоїсь унікальності чи надмірностей. Перші роки зводили будинки з цегли, але пізніше забудовники почали використовувати панелі.Хрущовки будувалися цілими кварталами із уже необхідною інфраструктурою. Такі квартири мають компактність.
Площі хрущовок:
- 1-кімнатна квартира – до 33 м²;
- 2-кімнатна квартира – до 46 м²;
- 3-кімнатна квартира – до 58 м².
Стелі в будинках не більше 2,5 метра, підлога, як правило, паркетна, слабка шумоізоляція.
Чешка
Будівництво чешок стартувало в 70-х роках минулого століття і тривало ще близько 20 років. Чеський проект можна назвати покращеною версією хрущовки. Панельне будівництво стало ще популярнішим, тому чешки зводилися із залізобетонних панелей та керамзитобетону. Поверховість чешок становить – 9-12 поверхів, у таких будинках передбачені балкони, будувалися вони за спеціальним проектом – серія будинків 480. У будинках передбачено сміттєпровід та ліфт. На поверхах розташовано від 4 до 6 квартир. Планування у квартирах-чешках краще, ніж у хрущовках: тут від 1 до 4 кімнат. Стелі до 2, 7, метрів, санвузол роздільний.
Площа квартир-чешок:
- 1-кімнатна квартира – до 40 м²;
- 2-кімнатна квартира – до 60 м²;
- 3-кімнатна квартира – до 70 м²;
- 4-комнатная квартира – до 90 м²
У чешках є великі лоджії, іноді кілька, що вміло використовують дизайнери в оформленні. Також у деяких квартирах не всі внутрішні стіни несуть, що також допомагає покращити планування житла.
Що стосується вартості, то у сталінок вона вища. Також ціна залежить від розташування, інфраструктури, ремонту, стану комунікацій і так далі. Якщо у вас у планах купити квартиру на вторинному ринку нерухомості, звертайтесь до АН “Оксаген”. У нас представлений великий вибір нерухомості на будь-який смак та гаманець, а наші спеціалісти швидко підберуть оптимальний варіант!