We found 0 results. View results
Your search results

Податок на нерухомість у 2021 році: що змінилося

17.11.2023

З 1 січня 2021 року в Україні збільшився податок на квадратні метри, які перевищують встановлену норму. Тепер за кожен додатковий метр доведеться сплачувати 70, 8 гривень. 2019 року вартість “зайвого” метра становила 62,5 гривень. Сталося це через зростання мінімальної заробітної плати до 6000 гривень з 1 січня 2021 року та до 6,500 з липня 2021 року.
Раніше голова парламентського комітету з питань фінансів та податкової політики Данило Гетьманцев повідомляв, що в уряді розробили нову модель формування податку на нерухоме майно. У комітеті запропонували податок на нерухомість формувати за його оціночною вартістю, але поки що про новий законопроект нічого не чути.

Нагадаємо, що зараз оподатковуються: 

  • квартири більше 60 квадратних метрів;
  • вдома більше 120 квадратних метрів;
  • квартира та будинок загальною площею більше 180 квадратних метрів.

Наприклад, якщо квартира 80 квадратних метрів, то підвищена ставка податку буде застосована до 20 квадратних метрів. За таку квартиру доведеться заплатити цього року 1416 гривень.
Варто зазначити, що в Україні існує також “податок на розкіш”.Якщо площа квартири понад 300 квадратних метрів, а будинки – понад 500, то сума податку збільшується на 25 тисяч гривень за кожен об’єкт.

Податок на нерухомість у містах України 

Місцева влада може встановлювати свій розмір ставки, але є обмеження – ставка податку не може перевищувати 1,5 % мінімальної зарплати. Наприклад, у Києві, Одесі та Харкові ставка становить – 1% від мінімальної зарплати, у Львові за дачний чи садовий будинок власники платять – 1%, а за квартиру – 0,5%.

За прострочення податку передбачені штрафи: 10% від суми боргу за прострочення до 30 днів, якщо більше 30 днів – 20% від суми податку.

Коли необхідно сплачувати податок на нерухомість 

Платежки з Державної фіскальної служби власники нерухомості отримають до 1 липня 2021 року. Вказану суму у платіжках необхідно сплатити протягом 60 днів з моменту отримання квитанції. Якщо в платіжці зазначено занадто велику суму, то необхідно звернутися до податкового органу за місцем реєстрації, маючи на руках правовстановлюючі документи та заяву про проведення звірки розміру податку.

Compare Listings