Що обов’язково перевірити перед укладанням договору оренди в Україні?
В Україні значно зросла оренда житла, причому найбільше зростання цін відзначено у Закарпатській області, тоді як столиця посіла лише четверте місце. Зазначимо, що дані Держстату відрізняються від інформації на порталах нерухомості. Ріелтори повідомляють, що попит на житло в Україні вже повернувся до рівня, який був на початку повномасштабної війни.
Ціни на оренду житла
Вартість оренди квартир значно зросла майже по всій Україні. Наприклад, у січні 2023 року оренда однокімнатної квартири у Києві становила 8 тисяч гривень на місяць. Водночас середня вартість житла в оголошеннях була 10 тисяч гривень (фактична ціна була нижчою, ніж зазначена в оголошеннях). За рік, до січня 2024 року ціни на житло зросли на 4 тисячі гривень. Середня вартість оренди склала 12 тисяч гривень, а в оголошеннях зазначалася середня ціна 12,5 тисяч гривень.
Стандартні фактори, що залежать від вартості оренди: район, близькість до метро, стан квартири, поверх, стан навколишньої інфраструктури та громадських місць, а також побажання орендарів (наявність собаки чи маленьких дітей).
Державна служба статистики зазначає, що в середньому в Україні ціни на оренду нерухомості зросли за рік на 15,9%, тоді як офіційна інфляція склала трохи більше ніж 5%. Середня ціна оренди склала 6,6 тисячі гривень, проте вартість оренди за офіційними даними не завжди відображає реальний стан справ, оскільки багато власників квартир здають їх в оренду без сплати податків.
Що перевірити перед укладанням договору оренди?
Ріелтори повідомляють, що ситуація на ринку нерухомості стабілізувалася, і якщо не відбудеться радикальних змін у ході військових дій (у будь-якому напрямку), то, ймовірно, коливання цін залишатиметься близько 10%.
Фахівці ринку житла настійно рекомендують перед укладанням договору оренди:
- Перевіряти документи, замовляючи витяг з реєстру прав на нерухомість на офіційних сайтах або додатках, таких як Мін’юст або Дія. Договір оренди слід підписувати лише з власником квартири з огляду на наявність усіх власників.
- Спілкуватися з сусідами, щоб дізнатися про попередніх мешканців, можливі проблеми в будинку чи районі.
- Не провадити платежі власникам до укладення договору. Необхідно оплачувати послуги та орендну плату лише після огляду квартири, перевірки документів та укладання договору оренди.
Якщо ви шукаєте житло в оренду, у базі даних АН “Оксаген” представлено багато варіантів у Миколаєві. Ріелтори нададуть вам оптимальний варіант, який відповідає вашим вимогам та фінансовим можливостям. Звертайтеся – ми завжди готові допомогти!