Які категорії громадян мають право на пільгову іпотеку через програму єОселя
У рамках програми єОселя мають можливість скористатися пільговою іпотекою наступні категорії громадян.
Для отримання іпотеки під 3% річних можуть претендувати:
- особи, які перебувають на службі в армії за контрактом, разом із членами своїх сімей;
- медичні працівники державного та комунального секторів;
- педагоги державних та комунальних навчальних закладів;
- вчені з державних або комунальних наукових установ.
Ця кредитна програма доступна на строк до 20 років і передбачає мінімальний перший внесок у розмірі 20% від вартості житла. У випадку втрати позичальником статусу, що відповідає одній з вказаних категорій протягом терміну угоди, процентна ставка буде переглянута та збільшена до 7% річних.
У деяких випадках місцева влада може компенсувати відсотки за кредитами для позичальників. Минулого літа були запущені чотири регіональні програми в рамках єОселя: у Закарпатській, Миколаївській, Чернівецькій областях та у Кропивницькому. Кожна з цих програм має свої особливості та умови.
Іпотека за 7% річних доступна для наступних категорій громадян:
- ветеранів війни та членів їх сімей;
- учасників бойових дій;
- осіб з інвалідністю, отриманою внаслідок участі у військових діях;
- сімей загиблих ветеранів війни та захисників;
- громадян України, які не мають нерухомості або у власності яких знаходиться менше 52,5 квадратних метра на одну особу, а також додатково 21 квадратний метр на кожного члена сім’ї.
Учасники програми єОселя також повинні відповідати ряду додаткових умов, таких як вікові обмеження, відсутність у санкційних списках та не мають право приймати участі в інших державних програмах з житлового забезпечення.
Також нагадаємо, що в даний момент діє державна програма “єВідновлення”. У рамках цієї програми в нашій Миколаївській області вже було проведено відшкодування шкоди 3318 мешканцям. Загальна сума компенсації перевищує 292 мільйони гривень. Ці виплати дозволять громадянам відновити своє житло, постраждале від російських обстрілів. Крім того, згідно з постановою Кабінету Міністрів України №600 від 30 травня 2023 року про надання компенсації за знищене нерухоме майно, загальна кількість поданих заяв на придбання майна становить 971. Після розгляду комісією цих заяв, 382 власника отримали компенсацію у вигляді сертифікатів на придбання житла на загальну суму понад 503 мільйони гривень. Також двом громадянам була виплачена грошова компенсація на будівництво житла замість зруйнованого на суму 2,4936 мільйона гривень.