Як відмовитись від спадщини, якщо ви знаходитесь за кордоном
Через війну багато українців опинилися в різних країнах. При цьому нерідко трапляється, що приходить спадок, і з якихось причин потрібно від нього відмовитися. Як це зробити за кордоном розповімо у цьому матеріалі.
Як відмовитись від спадщини, якщо ви знаходитесь за кордоном
- Дізнайтеся про місце відкриття спадщини. Зазвичай спадщина відкривається за останнім місцем проживання або реєстрації спадкодавця, або за локацією спадкового майна.
- Зверніться до консульської установи України або дипломатичного представництва України в державі перебування. Складіть заяву про відмову від спадщини, яку потім засвідчить консул, підписавши та опечатавши її.
- Надішліть заяву про відмову від спадщини засобами міжнародного поштового зв’язку нотаріусу на території України.
- Подайте документи через законного представника. Ви також можете доручити своєму представнику передати документи нотаріусу.
- Відкрийте спадкову справу. Якщо заяву про відмову від спадщини було надіслано без нотаріального засвідчення підпису, вона все одно буде прийнята. Однак вам доведеться надіслати повторну заяву з нотаріально завіреним підписом або особисто з’явитися до нотаріуса.
Необхідно подати заяву про відмову від спадщини протягом шести місяців з моменту смерті спадкодавця. Якщо в цей термін заява не буде подана, вважається, что ви автоматично відмовились від спадщини. У разі перебування за кордоном особиста присутність не потрібна, оскільки існує альтернативна процедура відмови від спадщини для осіб, які проживають за кордоном.
У той же час важливо відзначити, що якщо ви були зареєстровані за одною адресою разом з померлим і не подасте заяву про відмову протягом 6 місяців, ви будете вважатись спадкоємцем, який прийняв спадщину.