Динаміка ринку нерухомості України на початку 2025 року
Чи змінився ринок нерухомості на початку 2025 року? Експерти відзначають, що на початку 2025 року ринок нерухомості України зазнав низки змін. У січні спостерігалася різна динаміка в сегментах первинного та вторинного житла.
Первинний ринок
Пропозиція та ціни
У січні 2025 року в Україні було здано в експлуатацію 23 новобудови (38 секцій). Найбільше об’єктів здано в Київській області — 7, з яких 4 знаходяться у столиці. На кінець місяця в країні нараховувалося 763 завершені новобудови. Найвища частка завершених об’єктів зафіксована в Одеській (54%), Волинській (48%), Дніпропетровській та Ровенській (по 43%) областях.
Середня вартість квадратного метра в доларах США знизилася в чотирьох областях, тоді як в інших або зросла (на 1–8%), або залишилася незмінною. Найдорожчим регіоном залишається Київ, де середня ціна складає $1 351 за м². За місяць вартість не змінилася, але у порівнянні з аналогічним періодом минулого року знизилася на 5% (-$70). Особливо активний попит спостерігався в Тернопільській, Івано-Франківській, Волинській та Львівській областях.
Вторинний ринок
Пропозиція та ціни
Кількість пропозицій на вторинному ринку значно зросла порівняно з груднем. Особливо помітне зростання спостерігалося в Житомирській, Тернопільській та Івано-Франківській областях — майже вдвічі. У Києві та Київській області кількість нових оголошень збільшилася в 1,5 рази.
У січні 2025 року вартість однокімнатних квартир змінилася незначно — в межах кількох відсотків. Однак у річному порівнянні ціни у більшості регіонів зросли. Найбільший ріст зафіксовано в Закарпатській області (+33%). Найдорожчим містом залишається Київ, де середня ціна однокімнатної квартири складає $88 000 (-3% до січня 2024 року).
Попит
У січні інтерес до вторинного житла значно оживився. Найбільший розрив між кількістю оголошень та відгуків зафіксовано у Вінницькій, Чернівецькій та Тернопільській областях, де попит перевищує пропозицію в 15–19 разів. У Києві співвідношення оголошень до відгуків склало приблизно 1:2.
Відзначимо, що у 2024 році нотаріуси засвідчили 452 217 договорів купівлі-продажу нерухомості – це на 12% більше, ніж у попередньому році, але на 28% менше порівняно з довоєнним періодом. Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані Міністерства юстиції.
Загалом 60% договорів було укладено щодо земельних ділянок, що становить 273 тис. угод – у 1,5 рази більше, ніж кількість угод з квартирами або будинками (178 тис.). За рік число угод з купівлі-продажу земельних ділянок зросло на 18%, досягнувши 273 тис., хоча це на 11% менше, ніж у 2021 році, коли було зафіксовано 306 тис. подібних договорів. Значно зріс інтерес до іпотечних кредитів: кількість таких угод збільшилася на 14%, досягнувши майже 13 тис. об’єктів.
Миколаївський ринок нерухомості у 2025 році також демонструє стійку динаміку. У місті відзначається підвищений інтерес до оренди та купівлі житла, особливо серед молоді та сімей, які бажають інвестувати в нерухомість. Наше АН «Оксаген» надає професійні консультації з купівлі-продажу та оренди нерухомості. Завдяки високому рівню сервісу та глибокому знанню ринку компанія зміцнює свої позиції та сприяє розвитку ринку нерухомості в регіоні.