We found 0 results. View results
Your search results

Кого не можна виписати з квартири у липні 2025 року: правила для власників житла

15.07.2025

Процедура зняття з реєстрації мешканців в Україні за останні роки спростилася — власники тепер можуть виписати людину навіть без її згоди. Але, незважаючи на це, закон зберігає низку важливих винятків. У липні 2025 року діють чіткі правила: деяких осіб не можна зняти з реєстрації за жодних умов, ні за бажанням власника, ні за заявою в ЦНАП — лише через суд.

Що змінилося?

З 2022 року діє оновлений порядок реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання. Відповідно до постанови Кабміну №265, тепер власник житла може звернутися в ЦНАП із заявою, документами і сплатити невеликий адміністративний збір і зняти мешканця з реєстрації в той самий день. Але не все так просто. Є категорії громадян, яких виписати не можна навіть за новими правилами.

Хто захищений від виписки:

  1. Власники і співвласники житла: якщо людина є власником або співвласником квартири, зняти її з реєстрації без її письмової згоди неможливо.
  2. Неповнолітні діти: дитину не можна виписати без батьків. Якщо вона живе з ними — виписка можлива тільки одночасно з батьками. Навіть якщо житло повністю належить батькові або матері.
  3. Особи з обмеженою дієздатністю: потрібен офіційний представник і згода органів опіки.
  4. Діти-сироти і підопічні: виписка відбувається тільки з дозволу органів опіки і піклування.

Виписка дітей: на що звернути увагу

Правила різняться в залежності від віку дитини:

  • до 14 років — заяву подають батьки або опікуни, потрібно погодження обох;
  • 14–18 років — необхідна згода самої дитини і одного з батьків (виняток — гуртожиток);
  • при розлученні виписка можлива тільки разом з тим з батьків, з ким залишається дитина.

А якщо мова про колишніх членів сім’ї?

Якщо в квартирі прописаний колишній чоловік, який не має права власності, його можна виписати. Але не завжди просто — може знадобитися звернення до суду, особливо якщо раніше у нього було офіційне право проживання.

Важливе нагадування

Реєстрація місця проживання відіграє роль не тільки при продажу нерухомості, але і при оформленні спадщини. Якщо успадковане житло все ще числиться за кимось іншим — це може ускладнити переоформлення прав. Якщо ви плануєте покупку квартири, не забудьте заздалегідь перевірити, хто в ній зареєстрований. А якщо потрібна юридична допомога, наші спеціалісти агентства нерухомості «Оксаген» допоможуть розібратися в ситуації і безпечно оформити угоду.

Compare Listings