Що важливіше при купівлі квартири – емоції чи холодний розрахунок?
Купівля житла – складне і часто нервове завдання. Що ж має переважати у цьому процесі – раціоналізм чи емоції?
Як каже практика, найчастіше люди вибирають житло надто емоційно або надто раціонально, затягуючи процес покупки на тривалий час. У той же час ті чи інші в більшості роблять вибір, далекий від оптимального. Така вже психологія людини, що люди залежні від емоцій і впоратися з ними дуже складно. Фахівці радять, головне розуміти, на якому етапі угоди потрібна холодна голова, а коли можна дати волю емоціям.
Чим керуватися при покупці квартири
Купивши квартиру, ви не зможете передумати і повернути її через пару днів. Перед покупкою житла багато покупців пишуть список із важливими для них критеріями. Це може бути:
- поверховість;
- розвиненість інфраструктури та транспортної розв’язки;
- площа;
- ціна та інше.
Часто розум і розрахунок при купівлі квартири програє емоціям. Буває, що у покупця з’являються якісь індивідуальні забобони, забобони, інтуїція тощо.Такі емоції можуть стати помічником або в іншому випадку – справжнім ворогом.
Чому емоції можуть переважати
Часто при огляді квартири виникає якась симпатія або навпаки. У деяких випадках емоції можуть бути сильнішими за розум. Як стверджують психологи, на покупця обрушується маса інформації та ліва півкуля мозку, яка відповідає за раціональне мислення, просто не в змозі все переварити і розкласти по поличках. Науково доведено, що раціонально мозок одночасно може опрацювати близько п’яти-шести критеріїв. А якщо критеріїв більше, тут приходять на допомогу емоції та інтуїція.
Асоціації
При огляді квартири можуть виникати різні асоціації – від найпозитивніших до холодних і неприємних. Квартира може нагадувати планування житла бабусі, як ви гостювали у неї на канікулах або святах. Коли саме житло викликає приємні спогади та емоції, можна відволіктися і не побачити суттєвих недоліків: цвілі на стінах, патьоків на стелі тощо. Також квартира може викликати погані емоції і тоді навіть якщо вона відповідає вашим критеріям, вибір не буде зроблений на її користь.
Невизначеність у бажаннях та потребах
Коли покупець не знає, яке житло він шукає, це суттєво ускладнює пошук.Він дивитися нескінченно варіанти на сайтах, їздитиме на перегляди з ріелтором, але угода купівлі-продажу так і не наблизиться. Обов’язково потрібно скласти перелік критеріїв.
Думка оточуючих та забобони
Для багатьох людей важлива думка інших. Дехто хоче виглядати краще в очах інших і купує житло, яке їм зовсім не по кишені. Такі емоції навряд чи підуть на користь і це не є причиною заганяти себе в борги.
Вірити або вірити в різні забобони – справа кожного. Але такі забобони можуть вплинути на вибір житла як позитивно, так і негативно.
Як впоратися з емоціями при покупці квартири: поради психологів
Перебуваючи в полоні емоцій, людина не завжди може зробити правильний вибір. Психологи радять при купівлі квартири дотримуватися таких правил:
- візьміть на показ квартири людину, яка не буде там жити. Він зможе оцінити адекватно всі плюси та мінуси об’єкта;
- прийом візуалізації. Постарайтеся уявити, яке саме житло вам необхідно і дотримуйтесь усіх критеріїв;
- оцініть правильно свій бюджет, іноді краще вибрати нерухомість дешевше, ніж залізти в борги.
Довіряйте професіоналам
Ще більше посилити емоційну напругу може страх зіткнутися з шахраями. Психологи, як і рієлтори, радять не піддаватися емоціям. Найкращим варіантом стане укладання договору з перевіреним агентством нерухомості. Якщо ви в пошуках квартири, звертайтесь до АН “Оксаген”, наші фахівці допоможуть впоратися з емоціями, зосередитися лише на потрібних параметрах та перевірці юридичної чистоти об’єкту!