Договір купівлі-продажу: головні моменти
Договір купівлі-продажу – важливий документ, при підписанні якого потрібно звертати увагу на безліч деталей. Якщо ваш договір буде складено неправильно, то у майбутньому право на майно може бути оскаржене у суді. У цій статті розповімо про основні моменти договору-купівлі з продажу нерухомості.
Після того, як ви визначилися з вибором нерухомості, перевірили всі документи, відповідність планування та реєстрацію в потрібних держреєстрах, затвердили умови угоди, можна переходити до підписання договору.
Договір купівлі-продажу – офіційний документ, який має низку законодавчих вимог.
Важливими умовами договору купівлі-продажу об’єкта нерухомості є такі умови:
- місце укладання договору;
- дата укладання договору;
- учасники договору: паспортні дані сторін, банківські реквізити;
- предмет договору;
- встановлена ціна та умови оплати;
- правові наслідки договору купівлі-продажу;
- зобов’язання сторін;
- термін, коли нерухомість буде вільна;
- порядок зміни та можливі умови розірвання договору;
- реквізити та підписи сторін.
Звернемо увагу на деякі умови договору купівлі-продажу об’єкта.
Паспортні дані обох сторін учасників угоди та їх підпису
Важливо звернути увагу на паспортні реквізити та підписи учасників угоди. Усі дані мають бути написані правильно, навіть одна найменша помилка у прізвищі чи номері паспорта може зробити договір недійсним.Якщо договір укладається за довіреністю, у документі зазначаються реквізити довіреності та дані довірителів.
Предмет договору
У цій умові відбувається перехід права власності на об’єкт нерухомості від продавця до покупця. Вказується точна адреса об’єкта, призначення приміщення, дата побудови, загальна та житлова площа, поверховість, архітектура приміщення, продовольче постачання та інші технічні характеристики, що містяться в паспорті об’єкта та довідці з БТІ, реквізити документів, що встановлюють право. Також у цій умові зазначаються дані про оцінну вартість об’єкта, які мають відповідати новим правилам оцінки.
Порядок оплати
У договорі має бути прописаний порядок оплати. Якщо ви оплачуєте повну вартість відразу, то потрібно прописати загальну суму великими літерами. Якщо продавець надає розстрочку чи кредит, всі умови мають бути зазначені у договорі. Вказується форма розрахунку сторін. Готівкова – якщо сума менша за сто п’ятдесят тисяч гривень, безготівкова – якщо сума дорівнює або перевищує сто п’ятдесят тисяч гривень.
Права та обов’язки сторін угоди
Договір купівлі-продажу – унікальний документ і в ньому можуть бути прописані як головні права та обов’язки учасників угоди, так і інші моменти, які може вказати сам продавець. Також у цьому пункті зазначається відсутність претензій третіх осіб на об’єкт нерухомості.Щоб не створити собі проблеми в майбутньому, уважно перевіряйте умови договору та вносите свої правки.
Покупець стає повноцінним власником об’єкта, тільки після того, як дані про нового власника будуть внесені до Держреєстру речових прав. Покупець отримує оригінал договору та витяг з реєстру про реєстрацію нерухомості на його ім’я.
При підписанні договору важливо бути уважним до всіх деталей, щоб надалі насолоджуватися життям у новому будинку чи квартирі, а не вирішувати проблеми, пов’язані з нерухомістю.
Кращим рішенням буде знайти кваліфікованого фахівця, який зможе оцінити нерухомість правильно та ознайомить з усією необхідною документацією. Звертайтеся до нашого агентства нерухомості “Оксаген”, наші фахівці допоможуть укласти безпечну угоду.