В Україні почали купувати житло іноземці
Український ринок нерухомості оживає і попит на житло росте, включаючи інтерес з боку іноземців. Це зростання інтересу до нерухомості пояснюється декількома чинниками. По-перше, це попит, що накопичився. На початку війни багато хто розглядав можливість купівлі нерухомості, але із-за нестабільної обстановки в країні відклали свої плани. Зараз, коли ситуація стала більше передбачуваною, ці потенційні покупці стали придивлятися до купівлі житла.
По-друге, Україна надає іноземцям вигідні умови для інвестицій в нерухомість. Люди усвідомлюють, що вкладення в нерухомість можуть бути вигіднішими, ніж розміщення засобів на депозитах. Володіння нерухомістю надає можливість отримувати стабільний доход від оренди або її подальшого продажу у будь-який час.
По-третє, Україна надає обмежену кількістьальтернатив для інвестицій. Іноземці вибирають український ринок нерухомості, оскільки вважають його стабільним і перспективним. Незважаючи на риски, які супроводять будь-які інвестиції, іноземці готові вкладати свої кошти в ринок житла.
Щоб іноземець міг придбати квартиру в Україні, необхідно наслідувати такі правила:
- отримати ідентифікаційний код: іноземні громадяни, що знаходяться на території України, зобов’язані отримати відповідний ідентифікаційний кодвідповідно до законодавства країни;
- укласти попередню угоду про бронювання житла;
- ретельно оцінити надійність угоди і перевірити усі необхідні документи, а також репутацію забудовника або продавця;
- після успішної перевірки усіх аспектів угоди, необхідно укласти офіційний договір і зробити платіж.
Купівля нерухомості на вторинному ринку
Якщо іноземному громадянинові цікаво придбати житло на вторинному ринку, у такому разі угода має бути укладена на підставі нотаріально завіреного договору.
Для здійснення такої операції потрібно буде надати наступні документи:
- паспорт і посвідчення особи;
- свідоцтво про шлюб, якщо покупець має чоловіка або дружину;
- нотаріально завірена письмова згода чоловіка або подружжя (відповідно до українського законодавства відносно спільного майна подружжя).
З продавця потрібно буде надати наступні документи:
- свідоцтво про право власності на нерухомість;
- технічний паспорт нерухомості;
- звіт про оцінку майна;
- довідку про склад сім’ї;
- копії паспортів і посвідчень особи.
Виписка з Державного реєстру про реєстрацію прав на нерухомість є ключовим документом, що засвідчує право власності на нерухомість. Цей документ, а також свідоцтво про право власності, договір, по якому нерухомість отримувалася власником, і реєстраційне посвідчення мають бути особливо уважно розглянуті і обов’язково завірені підписом і печаткою нотаріуса.
Робота з досвідченим рієлтором може істотно спростити процес купівлі, фахівець допоможе вам знайти відповідні варіанти, провести переговори і надати важливу інформацію про місцевий ринок нерухомості. Купівля нерухомості в умовах військових дій може бути складним завданням, тому не соромтеся звертатися в перевірені агентства нерухомості. Наше АН “Оксаген” завжди до ваших послуг!