We found 0 results. View results
Your search results

Як відновити документи на житло, якщо воно знаходиться на тимчасово окупованій території

26.06.2024

Відновити втрачений документ має та посадова особа чи орган, який його видав (наприклад, нотаріус, суд, орган приватизації, місцева влада тощо). Але не все так просто.

Що робити, якщо цей орган чи посадова особа більше не існують (наприклад, товарна біржа, завод тощо) чи перебувають на тимчасово окупованій території? У такому разі поновлювати документи доведеться через суд.

Відповідно до статті 392 ЦКУ, власник майна може подати позов про визнання його права власності у разі втрати документа, що підтверджує це право.

В Україні встановлено виняткову підсудність суперечок щодо нерухомості: за місцем її знаходження.

Якщо суд також перебуває на тимчасово окупованій території, суперечка буде розглянута іншим судом на підконтрольній Україні території, оскільки Верховний суд періодично передає повноваження щодо розгляду таких спорів іншим судам на підконтрольній території.

Які документи потрібні для звернення до суду?

Для звернення до суду необхідно:

  • Надати доказ втрати правовстановлюючого документа (оголошення в газеті, витяг з ЄРДР від поліції тощо).
  • Надати докази існування права (копія документа, копія технічного паспорта, витяг з реєстру тощо).
  • Підготувати Звіт про оцінку нерухомого майна.

Відповідачем буде місцева рада з ТОТ (якщо вони переїхали на підконтрольну територію) або місцева рада на території, де знаходиться суд, який розглядатиме справу.

Після отримання рішення суду його можна зареєструвати в ДРРП, і це рішення суду стане документом, що встановлює право власності замість втраченого.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings