We found 0 results. View results
Your search results

Компенсація за зруйновані війною будинки: скільки отримають миколаївці?

30.10.2023

Ігор Набатов, перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства, розповів про можливі компенсації мешканцям зруйнованих будинків після обстрілів, а також описав процедуру надання цієї компенсації. Чиновник зазначив, що розміри компенсацій у Миколаєві розраховуються на основі формул, описаних у постанові Кабміну №600.

Враховуються кілька факторів:

  • регіон;
  • рік будівництва;
  • кількість кімнат.

Також встановлюється показник опосередкованої вартості, що переглядається Міністерством регіонального розвитку щокварталу. На початку 2023 року цей показник становив трохи більше ніж 20 тисяч гривень, у квітні він становив 20 800 гривень. Станом на 1 липня поточного року він збільшився до 21 156 гривень. Очікувалося, що до 1 жовтня показник опосередкованої вартості буде переглянуто на рівні Мінрегіону, але це ще у процесі. Можливо, що показник опосередкованої вартості збільшиться до 1 жовтня. Навіть зараз він становить 21 156 гривень.

Наведемо приклад на будинку на вулиці Крилова в Миколаєві, він був практично зруйнований через російську чергову ракету, тут були різні квартири з площею від однієї до трьох кімнат. Середня площа однокімнатних квартир складає 35 квадратних метрів, двокімнатних – 50 квадратних метрів, трикімнатних – 67 квадратних метрів. Якщо помножити показник опосередкованої вартості на ці площі, то згідно з вимогами, передбаченими у 600-й постанові, мешканці будинку по вул. Крилова, 54 могли б отримати житловий сертифікат на суму 740 тисяч гривень за однокімнатну квартиру, 1 мільйон 64 тисячі гривень за двокімнатну квартиру та приблизно 1 мільйон 428 тисяч гривень за трикімнатну квартиру. Ці суми встановлено законодавством як у постанові № 600, так і в законі 2923.

Комісія “з компенсацій”, яка була створена виконкомом, приймає заявки від мешканців зруйнованих квартир на видачу подібних житлових сертифікатів. Одна заявка вже надійшла від власника однієї з квартир на вул. Крилова, 54, та кілька інших заявок на адресу Прикордонна, 43. Однак серед мешканців немає єдиної думки щодо цих сертифікатів — деякі з них, можливо, вважають, що відмовляючись від своїх зруйнованих квартир, вони можуть втратити можливість отримати нове житло. Фахівці запевняють, що на момент подання заявки на отримання компенсації не потрібно відмовлятися від своїх прав на власність.

Процедура отримання компенсації

Процедура така: щоб отримати компенсацію за зруйноване майно, необхідно подати відповідну заявку за допомогою коштів, передбачених чинним законодавством, включаючи додаток “Дія”. Ця заявка передається комісії, вона проходить перевірку на відповідність вимогам. Якщо всі умови виконані, видається житловий сертифікат. Після цього сертифікат завантажується у програму “Дія”. Якщо ви увійдете в програму зі свого телефону, ви побачите новий розділ під назвою “Сертифікати на житло”. У цьому розділі буде представлена інформація про видані сертифікати, і ви зможете почати використовувати цей сертифікат. Однак важливо врахувати одну важливу умову, встановлену у 600-й ухвалі: перед укладенням договору купівлі-продажу необхідно анулювати інформацію про попередній об’єкт нерухомості, щоб уникнути дублювання прав. Таким чином, порядок дій такий: спочатку отримання сертифікату, а потім анулювання попереднього права власності. Це важливий момент, оскільки деякі люди думають, що спочатку анулюється старе право власності, а потім буде видано сертифікат, якщо таке рішення буде ухвалено комісією.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings