We found 0 results. View results
Your search results

Мрія про свою квартиру стає дорожчою

17.06.2024

Незважаючи на війну, дефіцит електроенергії, нестачу кадрів, проблеми з логістикою та постійні ракетні атаки, в Україні забудовники продовжують свою роботу. У столиці будівництво ведеться у 188 житлових комплексах. Хоча собівартість будівництва швидко зростає, забудовники поки що не поспішають підвищувати ціни, проте це тимчасовий захід.

Що дешевше: новий будинок чи вторинка?

Як відомо, ціна нерухомості залежить від багатьох факторів: району, інфраструктури, якості будівництва, поверху, виду з вікна, історії будинку та долі попередніх власників. Вартість квадратного метра в однокімнатній квартирі завжди вища, ніж у більших квартирах.

Ціни на вторинне житло зростають швидше ніж на новобудови. Це пов’язано з тим, що на вторинному ринку вартість фіксується у доларах та змінюється у гривні залежно від курсу валюти. У новобудовах ціни залежать від вартості будівельних робіт та курсу долара, який впливає на вартість імпортних матеріалів та послуг підрядників.

Відключення електроенергії змушують забудовників або відкладати роботи, або використовувати генератори, що значно збільшує витрати. З початку року собівартість будівельних робіт вже зросла на 10–15%. Валютні коливання та збільшення вартості перевезень роблять матеріали дорожчими. Електроенергія та зарплата будівельників також стають значними витратами.

Вимоги до квартир та зростання цін

Покупці тепер звертають увагу на наявність укриття, близькість до потенційних цілей ракетних атак, поверховість та наявність альтернативного джерела живлення ліфтів та освітлення. У будинках з альтернативним живленням ціна на квартири може підвищитися, але конкурентна перевага може бути у квартир без генератора, якщо вони дешевші.

Майбутнє ринку нерухомості

Ціни на квартири в новобудовах неминуче зростатимуть. Різке подорожчання можливе після війни. Кількість готового житла зменшується, і коли доступні до продажу квадратні метри в готових будинках закінчаться, ціни будуть значно вищими за рівень 2021 року. Зростання цін спочатку буде викликане подорожчанням будівництва та стримуватись низькою купівельною спроможністю та невеликим попитом, але після війни ціни почнуть впевнено зростати разом із попитом.

Прогнозувати точний розвиток ситуації складно. Покупці, які купують нерухомість зараз, беруть на себе ризики, але також отримують можливість купити житло до можливого значного подорожчання.

Рекомендації спеціалістів

  • Тим, хто планує купувати житло, рекомендується не відкладати покупку, оскільки ціни зростатимуть.
  • Власникам нерухомості варто розглянути можливість її продажу, тому що зараз для цього є сприятливий час.
  • Інвестування в нерухомість завжди пов’язане з ризиками, тому перед покупкою житла необхідно ретельно зважити всі за і проти.

Ситуація на ринку нерухомості в Україні залишається складною та непередбачуваною. Проте, експерти впевнені, що попит на житло зберігатиметься, оскільки воно завжди залишається актуальним товаром.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings