We found 0 results. View results
Your search results

Чи можна отримати компенсацію за зруйноване житло, якщо ви не маєте права власності?

11.07.2024

В Україні можна отримати компенсацію на відновлення житла, зруйнованого внаслідок обстрілу чи бойових дій. Проблема виникає, якщо право власності на нерухомість належить іншим людям. Що робити у цьому випадку?

Як можна отримати компенсацію:

  • онлайн, подавши заявку на порталі “Дія”;
  • через адміністратора до ЦНАП;
  • через нотаріуса.

Якщо ви подаєте документи офлайн, необхідно взяти з собою ІПН, паспорт та фотографії пошкодженої нерухомості. Це також може зробити ваш представник, якщо він має довіреність.

Чи можна отримати компенсацію, якщо немає права власності на житло?

Якщо житло було зруйноване внаслідок ракетного удару, але у вас немає права власності на нього, процес отримання компенсації від держави залежить від певних обставин та законодавства.

Головною умовою для участі у програмі “єВідновлення” є наявність запису про право власності у Державному реєстрі речових прав (ДРРП). Якщо документи, що це підтверджують, втрачені або знищені, необхідно отримати виписку з ДРРП.

Якщо у вас немає документів, які б підтверджували право власності, необхідно звертатися до суду для встановлення цього права. Такі судові розгляди можуть тривати до трьох місяців, і швидше за все ви отримаєте позитивне рішення на основі доказів.

Чи може спадкоємець отримати компенсацію, якщо власник нерухомості помер?

Спадкоємець також може отримати компенсацію за зруйноване житло, але тільки після офіційного оформлення спадщини. Зазначимо, що заяву на компенсацію можна подати ще до отримання свідоцтва про право на спадщину. У цьому випадку документ про право на спадщину подається додатково після отримання.

Інші рекомендації юристів для отримання компенсації від держави

  1. Зберіть усі необхідні докази: фото, відео пошкодженого майна, свідчення очевидців, документи про право власності, якщо вони є.
  2. Внесіть дані до Державного реєстру прав після встановлення права власності чи оформлення спадщини.
  3. Зверніться до місцевих органів: подайте заяву про фіксацію факту руйнування майна та отримайте акт обстеження.
  4. Зберігайте всі документи в цифровому форматі, щоб не втратити.
  5. Проконсультуйтеся з юристом, який спеціалізується на майнових питаннях, для отримання професійної допомоги та супроводу.
  6. Відстежуйте статус вашої заяви на компенсацію і, якщо потрібно, оновлюйте її.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings