Правила для отримання нового житла замість зруйнованого війною: що нового?
В Україні спростили процедуру відмови від права власності на зруйноване житло, що необхідно для укладення угоди купівлі-продажу нового будинку. Тепер для цього досить отримати виписку з Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Цей документ можна отримати у нотаріуса, державного реєстратора у ЦНАП або в місцевій раді громади, де розташоване зруйноване житло.
Раніше для цього потрібен був цілий пакет документів, включаючи підтвердження права власності та акт про зруйнування, який потім надавався до бюро технічної інвентаризації для внесення інформації до державної електронної системи.
Також в уряді повідомили про плани видати приблизно 12 тисяч пільгових іпотечних кредитів за програмою “єОселя” цього року. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що Кабмін затвердив порядок використання коштів на програму “єОселя” на 2024 рік, на що буде виділено близько 1,5 мільярда гривень.
Сьогодні програмою доступного кредитування можуть скористатися як представники певних професій, так і громадяни, які не мають власного житла або бажають покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та вчених передбачено пільгову процентну ставку у 3% річних. Для інших категорій ставка іпотеки складає 7%.