We found 0 results. View results
Your search results

Сума коштів, витрачених українцями на ремонт пошкодженого житла, збільшилась на 50%

18.06.2024

Станом на середину червня українці вже витратили понад 2 млрд. гривень на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російської агресії. Це становить майже третину коштів, узгоджених за програмою компенсацій “єВідновлення”. Загальна сума узгоджених компенсацій, призначених для ремонту чи купівлі житла, становить понад 20 млрд. гривень.

Цю інформацію повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії “Слуга Народу” Олена Шуляк. Вона зазначила, що за останні три місяці українці активно займаються ремонтом своїх будинків, що призвело до збільшення витрачених коштів на 54%.

Шуляк також зазначила, що загальна сума узгоджених компенсацій на ремонт пошкодженого житла становить 6,3 млрд. гривень, що означає, що українці вже витратили майже третину цих коштів. Загалом, за словами парламентаря, майже 60 тисяч українських сімей подали заявки на компенсацію для ремонту пошкодженого житла, але третину заявок було відхилено. Головні причини відмов включають надання недостовірної інформації про пошкодження житла та його ступеня, а також заявки щодо місць загального користування.

Також трапляються випадки, коли на компенсацію претендують особи, які не мають на це права згідно із Законом №2923-IX, який регулює порядок виплат. Це стосується, зокрема, людей, які співпрацювали з окупантами та втратили житло через російську агресію.

Скільки людей купили своє житло

У категорії компенсацій за знищене житло, призначених для придбання нових будинків замість непридатних до ремонту, кошти витрачаються ще активніше. З виділених 12,4 млрд. гривень українці вже витратили 5,8 млрд., що становить майже половину. Близько 3000 сімей придбали нове житло. У більшості випадків житло за сертифікатами “єВідновлення” купується на вторинному ринку, оскільки люди не готові чекати на завершення будівництва і потребують житла вже зараз.

Найбільша кількість операцій за програмою “єВідновлення” відбувається у Київській області, де нерухомість придбали понад 900 власників сертифікатів, що становить майже третину всіх угод купівлі-продажу за програмою.

Шуляк також наголосила, що програму компенсацій “єВідновлення” необхідно розширювати. Зокрема, право на компенсації за знищене та пошкоджене житло мають отримати й українці, чиї будинки перебувають на тимчасово окупованих територіях. Це важливо, тому що запит на це з боку громадян є дуже великим, і справедливо, щоб усі постраждалі отримали компенсацію.

Після успішного завершення пілотного проекту у Мелітополі стало зрозуміло, що технічно це можливо завдяки інструменту дистанційного зондування землі. Комісії, які проводять обстеження житла, можуть робити це віддалено. Наступний крок – за урядом. Після ухвалення відповідної постанови можна буде приймати заявки від громадян, чиє житло знаходиться на тимчасово окупованих територіях. Це стосується десятків тисяч сімей, які потребують підтримки у вигляді компенсацій за програмою “єВідновлення”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings