We found 0 results. View results
Your search results

Хто з подружжя повинен платити кредитні борги під час розлучення

17.11.2023

Після весілля багато хто хоче поліпшити свої житлові умови для спільного проживання. Часто люди беруть в іпотеку житло чи купують у кредит техніку, автомобілі та ін. Звичайно, ніхто не думає, що їхній шлюб припиниться. При розлученні ділиться як спільне майно, а й загальні борги. Коли починається розділ кредитів при розлученні, багато пари не знають, як це зробити правильно і як захистити свої права.

Важливо почати з того моменту, коли подружжя почало проживати спільно сім’єю. Згідно зі ст. 70 Сімейного кодексу України, у разі розірвання шлюбу спільно нажите майно подружжям ділиться порівну, при цьому кредити визнаються спільними. Незалежно на кого було оформлено кредит, подружжя після розлучення має за нього платити разом порівну. Але, якщо кредитний договір був укладений до шлюбу, тоді за нього повинен розраховуватися той чоловік, який його укладав. Це правило діє, навіть якщо подружжя проживало у квартирі, взятій у кредит кимось із подружжя до укладення шлюбу.
Далі важливим критерієм є факт укладання договору в інтересах сім’ї, а не у власних інтересах. Наприклад, якщо дружина уклала договір на кредит житла, де вони разом мешкали і дане житло підлягає поділу, то борги по кредиту подружжя платить порівну. Але якщо право власності переходить до колишнього чоловіка, він повинен виплачувати кредит і несе всі обов’язки з виплати, а інша сторона позбавляється права на власність.Банкам, як правило, все одно, хто платитиме за кредит. Договір можна переоформити на одного з подружжя. Але це буде можливо лише, якщо банк буде згоден із доходами нового позичальника.

Є й інший момент: якщо гроші, отримані в кредит, були використані у власних інтересах, то таке боргове зобов’язання розподілу не підлягає. Наприклад, чоловік взяв кредит на автомобіль і після розлучення продовжував користуватися ним, тоді він і зобов’язаний закривати даний кредит.

Як можна захистити себе від проблем із боргами в майбутньому?

Подружжя за загальною згодою може укласти шлюбний договір, де будуть детально розписані відносини між ними. У договорі зазначаються і боргові зобов’язання, комусь із подружжя і в якому розмірі може перейти борг за кредитом. Процес поділу загальних боргів може бути складнішим за поділ майна. Щоб захистити свої права і не платити за чужі борги, потрібно правильно підійти до вирішення цього питання.

Compare Listings