We found 0 results. View results
Your search results

Програма “єВідновлення”: як українці купують нове житло

29.03.2024

Програма “єВідновлення” – це фінансова допомога для відновлення або заміни пошкодженого або зруйнованого житла. У першому випадку кошти можна використовувати лише на ремонт або будівництво, а в другому – на придбання нового житла.

Ця програма стартувала в Україні у березні 2023 року. За цей час 1310 сімей вже скористалися можливістю отримати нове житло за допомогою спеціальних сертифікатів замість зруйнованих будинків та квартир, пошкоджених у результаті воєнних дій росії.

Чому в основному купують на вторинному ринку

За словами Олени Шуляк, голови Координаційної ради з вирішення проблем у градобудуванні, до середини березня 2024 року понад 11 тисяч осіб подали заявки на отримання компенсації для придбання нового житла. Більшість з них віддали перевагу вторинному ринку (92%).

Це пояснюється тим, що люди, які залишилися без житла через війну, хочуть швидко вирішити свою проблему з житлом. Вони віддають перевагу вже готовим квартирам з ремонтом, меблями та побутовою технікою, а на вторинному ринку зараз достатньо пропозицій.

Що з первинним ринком?

На первинному ринку нерухомості переважають квартири у вже побудованих будинках. Об’єкти, які знаходяться на стадії будівництва, мають обмежений вибір типів договорів, які підходять для програми “єВідновлення”, тому пропозиція на первинному ринку обмежена. Зараз мало забудовників почали будівництво нових об’єктів у період з 2022 по 2023 рік через повномасштабне вторгнення.

Головна складність програми “єВідновлення”

За думкою експертів, головна проблема програми відновлення полягає в тому, що на ринку вторинного житла ніхто не бажає працювати з віртуальними коштами. Гроші не видаються безпосередньо в руки: сума зараховується на рахунок продавця протягом 2-5 днів після угоди. Головним чином потенційні покупці віддають перевагу отриманню суми у доларах. Ще одна складність полягає в тому, що продавець може щодня знімати з банку не більше 100 тисяч гривень, що призводить до додаткових нюансів.

Кошти сертифіката необхідно використати протягом 30 днів після його отримання. Це ускладнює ситуацію, оскільки потрібно не тільки знайти відповідне житло, але й встигнути оформити всі формальності.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings