We found 0 results. View results
Your search results

Дім Дукарта

Продовжуємо розповіді про пам’ятки архітектури нашого міста. У сьогоднішній статті мова йтиме про будинок Дукарта, який стоїть на вулиці Лягіна, 5. 

Основні характеристики:

Тип будівлі: особняк

Архітектурний стиль: Еклектика

Архітектор: невідомий

Період будівництва: перша половина 19 століття

Статус: пам’ятка історії місцевого значення

Сучасна функція: Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.»

Будинок Дукарта є одним з найяскравіших будівель Миколаєва, завдяки багатому декору. Центральний фасад будівлі включає 8 вікон, які розділені витонченими пілястрами з каннелюрами і незвичайними капітелями коринфського ордера. Оформлення вікон виконано за рахунок двох видів сандриків, що чергуються. Причому трикутні сандрики прикрашені ліпниною з путті, що зовсім нехарактерно для архітектури нашого південного міста. Над карнизом розташувалася балюстрада. В’їзний портал оформлений у характерному стилі для Миколаєва тих років – за рахунок поєднання опрацьованих стовпів та ажурних воріт.
Будівництво заїжджого двору по вулиці Різдвяній, між Великою Морською та Спаською було схвалено міською думою в 1822 році.Як забудовник виступив Олександр Порфирович Тухузін, купець другої гільдії, хліботоргівець.
Німецький колоніст І.Я. Дукарт став власником частини помешкань будинку після смерті першого господаря. Саме Дукарт перебудував фасадну частину будівлі і будинок набув нинішнього вигляду. Через два роки лівий флігель перейшов із застави кредиту банку у власність великому мануфактурному торговцю Фурту. Він відгородився і спорудив собі окремий двір, але згодом повноправним власником будинку став І.Я. Дукарт, іменем якого пам’ятка історії стала називатися надалі.

У роки Другої світової війни, з липня 1941 по лютий 1943 в будинку Дукартов проживав розвідник, герой Радянського Союзу Віктор Олександрович Лягін, на честь якого була встановлена ​​меморіальна дошка на фасаді будівлі.
29 квітня 1975 року в будинку Дукарта було відкрито музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр. »

Compare Listings