We found 0 results. View results
Your search results

Гарантійний депозит у договорі оренди: плюси та мінуси

20.11.2023

Орендатори практично завжди платять при заселенні не тільки за перший, але і за останній місяць. Оплата за останній місяць є гарантійним депозитом чи заставою. Він захищає власника нерухомості від різних збитків. Сума гарантійного платежу дорівнює місячній орендній платі. Ця застава депозиту сплачується у момент підписання договору.

Що таке гарантійний платіж?

Гарантійний платіж – це своєрідний захист інтересів. Він може використовуватися, наприклад, якщо орендодавець не може вчасно заплатити за квартиру. Він може зараховуватись у рахунок квартплати на наступний місяць. Власник може дати час квартиронаймачу відновити суму депозиту та використати житло далі за договором.
Суму гарантійного платежу не варто плутати зі страховим депозитом. Ця сума не використовується для покриття різних збитків, покриття заборгованості з комунальних платежів (якщо це не прописано у договорі).

Переваги та недоліки гарантійного платежу 

Переваги: 

  • захист. Гарантійний платіж виступає своєрідною фінансовою подушкою, він захищає як права власника нерухомості, а й корисний для квартиронаймача у разі, якщо він у якийсь момент зможе заплатити по рахунках;
  • підтвердження платоспроможності.Орендар підтверджує, що він може оплатити житло, це викликає довіру.

Недоліки: 

  • подвійна оплата. Орендареві необхідно заплатити за два місяці оренди, це додаткове фінансове навантаження. Якщо житло знімається з ріелтором, то йому ще потрібно сплатити 50% місячного платежу у вигляді комісії;
  • складності повернення. Все залежить від того, що прописано у договорі. Якщо ви хочете з’їхати раніше часу, то потрібно дотримуватися вказаного порядку. Тоді власник вам повинен повернути депозит. Це не завжди зручно, особливо коли потрібно з’їхати швидко.

Права та обов’язки сторін зазначені в договорі оренди. Головні порядки та пункти регламентовані Цивільним кодексом. Угода має юридичну чинність.

Як повернути оплату за останній місяць 

Гарантійний депозит може і не використовуватися для оплати останнього місяця. Якщо орендар хоче з’їхати раніше, орендодавець повертає його за фактом розірвання договору. Якщо були порушені умови договору, то сума може залишитись і за власником житла, але це має бути прописано у договорі. Наприклад, якщо у договорі зазначено, що орендар повинен повідомити орендодавця про те, що з’їжджає з квартири за певний термін. Якщо ж орендар не попередив власника, має право не повертати суму гарантійного платежу частково чи повну.

Важливо укласти договір оренди та вивчити всі пункти, в тому числі і пункт про гарантійний платіж. Найбільш зручний варіант для обох сторін – це коли ви знаєте, що наступного місяця з’їжджатимете з квартири і попередьте про це власника, а гарантійний депозит залишиться для оплати останнього місяця.

Compare Listings