Як правильно розрізняти класи житла?
Принцип “класності” було введено, щоб визначати цінність об’єктів за різними параметрами: технологія будівництва, матеріали, локація, концепція, квартирографія і т.д.
Зараз на ринку нерухомості звичні класи житла трохи змінилися, наприклад, економ клас став більш наближеним до комфорту класу, а комфорт класу буває ще із зірочкою – коли в проекті є додаткові функції та сервіси . Комфорт+ та бізнес – це сучасні формати новобудов. Це екопроекти з рекреаційною функцією, сервісні ЖК, багатофункціональні комплекси, місто у місті тощо.
Економ-клас
Будинки економ-класу знаходяться далеко від центру, можуть бути розташовані поряд з промзонами, поряд біля автомобільних трас. У будівництві таких будинків використовуються типові рішення та серії будинків. Щодо норм будівництва, часто все робиться за мінімальними нормами. Площа квартир невелика.
Комфорт-клас
Це будинки сучасних типових серій, іноді можуть бути індивідуальні проекти. До цього класу застосовуються вищі вимоги. Як правило, щодо розташування особливих вимог немає. Територія часто знаходиться під наглядом охоронців, є дитячі ігрові майданчики, паркінг.
Бізнес-клас
Переважно будинки бізнес-класу будуються в престижних районах або спальних районах, де є доглянуті парки або водойми. Проекти бізнес-класу завжди індивідуальні та з архітектурною ідеєю. Передбачається організація підземного паркінгу.
Існує велика кількість критеріїв цих класів, але якщо оцінювати новий будинок за зрозумілою шкалою, то головне відзначити:
- місцерозташування;
- концепцію проекту (це може бути і інфраструктура комплексу, благоустрій, нповнення простору функціями) ;
- технологію будівництва;
- транспортну доступність;
- унікальність проекту.
Варто відзначити, що не завжди різниця в класах впливає на комфорт життя. Незалежно від вибору класу житла необхідно перевірити репутацію забудовника, дізнатися про кількість зданих об’єктів, дозвільні документи.