We found 0 results. View results
Your search results

Первинний ринок нерухомості України: класифікація

21.11.2023

В Україні немає такого закону, який чітко поділяє нерухомість на класи. Тому у 2016 році у Конфедерації будівельників України запропонували розділити новобудови на чотири класи: економ, комфорт, бізнес та еліт (преміум).
Розглянемо кожен із класів нерухомості докладніше.

Економ  
Житло економ класу, як правило, будується на околицях і малопривабливих районах міста з низько розвиненою інфраструктурою і за найдешевшими технологіями будівництва (будинки панельного або монолітно-каркасного типів). Буває так, що будинки даного сегменту ринку – це переобладнані промислові будинки. Такий тип нерухомості не передбачає паркінги, охорону, дитячі майданчики тощо.

Комфорт
Нерухомість комфорту класу – це свого роду економ клас, тільки з більш покращеними умовами. Технології будівництва аналогічні, але передбачається зовнішнє облицювання стін цеглою, керамоблоком або газоблоком, тому в таких будинках значно вищий показник енергоефективності. У даному сегменті основними показниками є транспортна доступність, наявність місць для паркування (півмісця на одну квартиру), розвинена інфраструктура прибудинкової території, місця відпочинку, місце для консьєржа. Також є обмеження щодо кількості квартир (не більше 12 квартир на поверсі) на відміну від будинків економ класу. Більш дорогі проекти передбачають автономне опалення в житловому комплексі, а також індивідуальні котли в квартирах. Охорону та закриту територію цей сегмент ринку не передбачає, але останнім часом все більше новобудов комфорт класу і це намагаються втілити у життя.Бізнес
Вимоги до нерухомості бізнес-класу досить високі в порівнянні з вищезгаданими видами новобудов. Основними вимогами у цьому сегменті є:

– не менше 85 % місць для паркування від загальної кількості квартир;

– місце розташування (центр міста або поряд з ним, в пішій доступності від станції метро в розвиненому районі міста);

– мультифункціональна інфраструктура;

– Поліпшені технології будівництва (цегла, керамоблок);

– Хол;

– консьєрж-сервіс;

– щоденне прибирання місць загального користування;

– охорона та огороджена територія.

Еліт (Преміум)
Вимоги до елітної нерухомості включають всі пункти, які є обов’язковими для житла бізнес сегменту. Але елітне житло має бути лише у центрі міста, без жодних застережень. На додаток до вищевказаних вимог слід зазначити пункти, що стосуються безпосередньо житла преміум класу:

– внутрішнє оздоблення квартир з використанням матеріалів натурального походження;

– хол та лаунж-зона;

– адмінастратор, швейцар та рум-сервіс;

– Наявність відеоспостереження на території комплексу;

– два паркувальні місця на квартиру та півмісця для гостьових автомобілів;

– наявність зон відпочинку, спорткомплексів, дитячих майданчиків та кімнат;

– ландшафтний дизайн тощо.

Compare Listings