We found 0 results. View results
Your search results

На ринку житла, як і раніше, у пріоритеті “вторинка”

13.05.2024

На українському ринку житла відбуваються зміни, які варто враховувати при ухваленні рішень щодо купівлі, продажу чи оренди нерухомості. Незважаючи на вплив війни та інформаційного поля, попит залишається стабільним. У деяких регіонах, наприклад, у Харкові, спостерігається зниження цін, тоді як на Київщині ціни починають повертатися до довоєнного рівня.

Більшість угод пов’язана з державною програмою “єОселя”, а також із сертифікатами “єВідновлення” та іншими державними програмами. Найбільший інтерес зараз викликає вторинний ринок житла, оскільки багато покупців віддають перевагу готовому до проживання житлу.

Експерти зазначають, що зараз покупці уважніше ставляться до укладання угод із нерухомістю, залучаючи до перевірки фахівців та юристів. Вони також стали вибирати більш надійні конструкції будинків та звертають увагу на інфраструктуру та доступність транспортних вузлів.

Ринок оренди також змінюється, і зараз люди віддають перевагу середнім поверхам і квартирам, в яких не потрібно робити ремонт.

Також зазначимо, що зараз в Україні спостерігається підвищена активність у сфері купівлі-продажу землі та нерухомості – попит збільшився у 1,5 раза за 2024 рік.

У період із січня по березень 2024 року кількість угод з відчуження землі, засвідчених нотаріусами, збільшилася до 185 тис., що на 56% більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було засвідчено близько 119 тис. таких угод. Про це повідомляє платформа Опендатабот. За цей період кількість операцій із відчуження земельних ділянок збільшилась на 36,4%, перевищивши початковий рівень до початку повномасштабного вторгнення.

Відчуження інших видів нерухомості збільшилося на 55%, але залишається нижчим за рівень 2021 року. Водночас відчуження інших видів нерухомості, крім землі, зросло цього року у півтора рази.

У першому кварталі поточного року нотаріуси засвідчили понад 181 тис. угод щодо відчуження інших видів нерухомості, порівняно з близько 117 тис. угод за аналогічний період минулого року. Проте це, як і раніше, на 16% менше, ніж до початку повномасштабної війни, коли було завірено близько 216 тис. угод щодо відчуження землі.

Платформа Опендатабот зазначає, що на одну нотаріальну дію не завжди витрачається лише один нотаріальний бланк, тому кількість дій орієнтовно і порівнюється з попередніми роками.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings