We found 0 results. View results
Your search results

Що чекає на традиційні офіси в умовах карантину?

17.11.2023

Звичайно, коронавірус не здатний зруйнувати типологію офісних просторів, яка складалася роками. Але ситуація змушує компанії вдаватися до екстрених заходів: навіть ті, хто раніше не розглядав можливість видалення, тепер обмежують присутність співробітників на робочих місцях або повністю переводять їх на такий формат. З початку лютого мільйони китайських співробітників перейшли на дистанційну роботу, а через місяць аналогічні рекомендації для свого штату дали керівництво найбільших технологічних корпорацій – Facebook, Amazon, Google, Twitter, Slack та Microsoft.

Для багатьох пандемія змінила уявлення про організацію роботи. На початку карантину багато хто почав працювати віддалено, але не для всіх цей формат виявився зручний. Багато компаній шукають оптимальні всім варіанти організації роботи.

Основа бізнесу – зв’язок між людьми 

Соціалізація співробітників – це один з важливих компонентів, що сприяють розвитку бізнесу. Спілкування та хороша атмосфера в офісі сприяють злагодженій роботі, тому співробітникам потрібні соціальні зв’язки, це один із головних факторів у виборі подальшого формату роботи.

Майбутнє традиційних офісів

Під час карантину було проведено дослідження і з’ясувалося, що близько 50% власників компаній переглядають формат роботи в офісах, а також у планах багатьох власників перейти на віддалену роботу. Але за словами фахівців, традиційні офіси не зникнуть, але вони вимагають істотних змін.

Зараз довгострокова оренда офісних приміщень втрачає актуальність. Деякі компанії, які хочуть працювати частково дистанційно, можуть зменшити свої площі. Нераціональне використання простору призводить до фінансових втрат. Вже в середині карантину багато компаній заявили, що хочуть скоротити площу офісних приміщень на 10-20%. Багато компаній почали шукати нові формати роботи, співробітники почали працювати віддалено, а офіси реорганізували на коворкінги.

Бізнес все частіше змінює традиційний офіс на “гнучкий”

Після закінчення карантинних заходів для багатьох офісних співробітників зміниться не тільки характер роботи, а й зміниться сам офіс, все більшу популярність набирає “гнучкий формат”.

У гнучкому мультизадачному просторі виділяються спеціальні зони для спілкування та спільної роботи, завдяки чому співробітники більше пересуваються по офісу та взаємодіють один з одним.
Сьогодні ж можливість вільно вибирати графік роботи буде однією з головних вимог співробітників. Компромісом між традиційною та віддаленою роботою можуть стати гнучкі офісні простори: компанії зможуть платити лише за місця, які використовують, а співробітники ефективно працювати з колегами.

Повернення до офісу

Все ж більшість компаній продовжують працювати в офісах. Головною метою роботодавця зараз є безпека та здоров’я працівників.Для цього проводиться дезінфекція, збирання, інформаційні плакати.

На думку експертів ринку нерухомості, робота бізнес-центрів після карантину точно зміниться. Орендарі посилять вимоги до фільтрації повітря та розмежування потоків, а керуючим компаніям доведеться трансформувати свої об’єкти відповідно до посткоронавірусної реальності.

Compare Listings