We found 0 results. View results
Your search results

Спадкоємець, що запізнився: що робити тим, хто не встиг вчасно прийняти спадщину

17.11.2023

З тих чи інших причин спадкоємці не отримують спадщину вчасно, через що можуть зовсім залишитися без неї. Але в деяких випадках все ж таки вдається відстояти своє право на володіння майном. Від яких обставин залежить доля спадщини?

У Мін’юсті розповіли, що робити, якщо спадок прийнято не у встановлені терміни. В Україні встановлено термін прийняття спадщини – це 6 місяців з моменту його відкриття (з дня смерті спадкодавця). Якщо спадкоємець звернувся до нотаріуса пізніше, він отримує відмову у видачі спадщини. Але є винятки, розповімо про них докладніше.

Якщо ви дізналися, що стали спадкоємцем, і виявили, що відведений законом термін для його отримання минув, то відразу панікувати не варто. Закон надає спадкоємцям, що запізнилися, можливість відновити свої права на майно. підстав:

  • за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину;
  • на підставі судового рішення про встановлення додаткового терміну, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.

У суді можна відновити пропущений термін для прийняття спадщини та відновити статус спадкоємця, якщо останній не знав і не повинен був знати про відкриття спадщини або пропустив цей термін з інших важливих причин.

Уважні причини: 

  • тривала хвороба спадкоємців;
  • перебування спадкоємця тривалий час за межами України;
  • відбуття покарання у в’язниці;
  • перебування на строковій військовій службі у Збройних Силах України;
  • спадкоємець не знав про наявність заповіту;
  • значна відстань між місцем постійного проживання спадкоємців та місцем перебування самої спадщини;
  • складні умови праці, які супроводжуються тривалими відрядженнями і т.д.

Варто врахувати, що в суді потрібні письмові докази, довідки медичних установ, акти, листування, що містять відомості про причини, що перешкоджають зверненню спадкоємця до нотаріальної контори у встановлені терміни. Але не всі причини можуть підійти до суду. Непереконливим аргументом може бути для суду і те, що спадкоємець не знав про смерть спадкодавця або про те, що став його спадкоємцем. Також не ухвалить суд, що позивач не знав про терміни і саму процедуру набуття спадщини.Вихід кожної ситуації може бути різним, тому юристи радять намагатися не пропускати терміни вступу у спадок і бути в курсі того, що відбувається у ваших родичів.

Compare Listings