We found 0 results. View results
Your search results

Історія квартири: що потрібно знати?

17.11.2023

Купівля квартири – крок дуже відповідальний і непростий. Шанс стати жертвою квартирних аферистів в Україні дуже високий, практично всі не раз чули про шахраїв та шахрайство у сфері нерухомості, але все одно багато хто продовжує потрапляти щоразу в ці мережі. У цій статті ми поговоримо про історію квартири і як знизити ризики при покупці.

Ретельне вивчення документів

Найпершим кроком при купівлі квартири є перевірка паспортних даних власника квартири на відповідність до даних, зазначених в оригіналах документів на квартиру. У разі зміни прізвища з будь-яких причин (шлюб, розлучення або ще щось), потрібно зажадати пред’явити документ, який підтверджує цей факт.

Слід уважно вивчити документи, що встановлюють право, з’ясувавши яким чином була придбана дана квартира. Випадки можуть бути такі: 

  • самостійна покупка;
  • купівля в долі з чоловіком/дружиною;
  • дарна;
  • спадщина

В останніх двох випадках є деякі нюанси, про які варто знати.Якщо квартира подарована або перейшла як спадок, то завжди існує можливість появи третіх осіб, які претендують на квартиру або її частину. У цьому випадку має бути довідка, засвідчена нотаріусом, про відмову вищезгаданих третіх осіб від квартири та згоду на її продаж.

Власник квартири зобов’язаний надати довідку про склад сім’ї та осіб, прописаних за цією адресою. Якщо має місце присутність неповнолітніх дітей або недієздатних осіб, потрібно переконатися, що їхні права не порушуються у разі продажу нерухомості (спілкуйтеся з сусідами або зверніться до соціальних служб).

Іноді трапляється таке, що мешканця без його відома виписують із квартири через попадання його в місця позбавлення волі, а після повернення звідти з’являються претензії та судові позови. Обов’язково сходіть з продавцем квартири в ЖЕК і з’ясуйте хто був виписаний з цієї квартири і чому це сталося.

Звертайте увагу на дати оформлення документів. Якщо власники змінюються регулярно, то є підстави до підозр.

Також необхідно додати, що, якщо квартира продається за дорученням і немає можливості зустрітися з реальним власником, наполягайте на тому, щоб був організований відеозв’язок із власником, на якому він покаже на камеру паспорт та підтвердить свій намір про продаж.

Перевірка квартири за допомогою електронного Реєстру

Не зайвим буде перевірка квартири, скориставшись допомогою електронного Реєстру прав на нерухоме майно. Зробити це можна онлайн, попередньо зареєструвавшись (завести електронний підпис або BankID). Потім необхідно зайти на сайт Міністерства Юстиції України і там, у розділі “Державний реєстр прав на нерухоме майно”, скориставшись електронним підписом, особистими ключем і паролем, з’ясувати подробиці, що вас цікавлять.

Послуги платні та щоб отримати доступ до потрібного документа, необхідно там же, в особистому кабінеті, внести плату у розмірі від 5 до 20 гривень. Після цього необхідний вам документ стане доступним для скачування.

Перевірка історії квартири через власника

Квартиру можна перевірити також і через Державний реєстр прав на нерухоме майно та їх обтяжень, який містить інформацію про реального власника, їх кількість, наявність/відсутність арешту майна та підстави права власності на нерухомість .

На завершення додамо, що якщо всі документи в порядку та квартиру можна законно придбати, не забудьте також перевірити факт відсутності заборгованостей, отримавши відповідну довідку від власника з усіх комунальних служб.

Compare Listings