We found 0 results. View results
Your search results

Як відстрочити або знизити оплату за оренду нерухомості під час карантину: думка експертів

20.11.2023

Поширення нової коронавірусної інфекції пробує на міцність усіх: компанії зазнають збитків через заборону продовження діяльності під час пандемії.
Багато орендарів звертаються до власників щодо оренди. Як дозволяти колізії, що виникають у новій реальності?
Відстрочити, зробити розстрочку чи знизити плату за оренду можна, кажуть експерти. Якщо ви втратили роботу або пішли у відпустку через карантин, слід повідомити власника приміщення, що через форс-мажорні обставини немає можливості оплачувати оренду як раніше. Можна запропонувати свій порядок. Це передбачається законодавством та Цивільним кодексом. Непередбачені обставини можуть унеможливлювати деякі умови в договорі, такі як термін орендної плати або її розмір.
Невизначені обставини можуть бути підставою для відстрочення виконання договору, проте не передбачають повного скасування таких зобов’язань, констатують експерти.
Не варто чекати від орендодавця новин, краще розпочинати переговори відразу. Юристи радять посилатися на документи, що підтверджують непереборні обставини. Виконавчою владою України вже опубліковано відповідні розпорядження та постанови. Це можуть бути як рішення уряду, так і місцевої влади. Усі документи у відкритому доступі до Інтернету. Потрібно також звернути увагу на умову, яка перешкоджає виконанню договору. Наприклад, людина не може дістатися роботи, оскільки немає транспорту.
Розумна стратегія — до останнього узгоджувати відповідні для обох сторін умови.

Compare Listings