We found 0 results. View results
Your search results

Які схеми обману популярні на ринку оренди житла

17.11.2023

Якщо квартира або кімната пропонується в оренду за ціною, нижчою від середньоринкової, будьте обережні: не виключено, що ви зіткнулися з шахраями.

Варіантів, за яких вам можуть запропонувати зняти квартиру за підозріло низькою ставкою, достатньо. Особливо небезпечно, коли квартира виглядає дорогою, а здається за підозріло низькою ціною. У таких ситуаціях потрібно перевірити власника квартири, перевірити його документи та документи на квартиру. Дешеві пропозиції мають право на існування, але в таких випадках потрібно дуже ретельно перевіряти запропонований варіант. Перед тим як шукати нерухомість для оренди варто дізнатися про поточні ставки і промоніторити ринок оренди нерухомості. Хороші варіанти не можуть коштувати дуже дешево.

Напевно найпоширенішим видом обману на ринку оренди нерухомості є також поширення оголошень з неправдивою інформацією. Цей спосіб спрямований на людей, які хочуть заощадити на комісії ріелторської агенції та шукають оголошення від власника. Оголошення-хитрощі можуть поширюватися так званими інформаційними агентствами, які за невелику плату обіцяють надати вам цілий список вільних квартир від власників. В результаті, коли ви починаєте дзвонити за цими номерами квартири вже здані або ніколи не здавались.
Є ще одна класична схема обману – коли пропонують кільком орендарям одну і ту ж квартиру. Клієнт вносить заставу та платить за місяць, йому обіцяють заїзд за пару днів. Схему повторюють по кілька разів, доки не зіткнуться всі ошукані орендарі та власник, який взагалі не здає квартиру. Ріелтори зазначають, що дуже важливо перевірити право власності на квартиру, записати паспортні дані, а оплату вже вносити за фактом укладання договору.
Буває, що аферисти діють спільно і можуть бути навіть родичами. Схема полягає в тому, що один із власників здає в оренду нерухомість, а пізніше другий виселяє орендарів через неправомірний договір, який уклали без нього. Тому, якщо нерухомістю володіють кілька власників, важливо вимагати згоду всіх письмово.

Шахраї постійно впроваджують нові схеми, тому так важливо все перевірити і вивчити. Фахівці завжди радять нічого та нікому не платити заздалегідь. Усі розрахунки мають бути за фактом та на місці в момент укладання договору.
Щоб уникнути шахраїв, краще шукати квартиру за допомогою досвідченого рієлтора або через хороших знайомих.

Compare Listings