We found 0 results. View results
Your search results

Як облаштувати кімнату для школяра

17.11.2023

Кімната для дитини шкільного віку повинна бути не тільки комфортною і стильною, а й функціональною. Як правильно організувати простір та що варто врахувати?

Що потрібно врахувати

  • Уподобання та смаки дитини. Дитині має подобається в кімнаті. Це може бути улюблена кольорова гама або улюблені постери.
  • Дизайн кімнати повинен бути не тільки стильним, а й корисним. Наприклад, можна повісити карту світу, таблицю множення чи математичні формули.
  • Захоплення дитини. В інтер’єрі можуть бути нотки улюблених занять.

Вибір меблів

Меблі необхідно підбирати з урахуванням особливостей дитини. Основні предмети меблів для кімнати школяра: стіл, стілець, ліжко, шафа, полиці для книг, місце для спортивного інвентарю.
Стіл і стілець для школяра потрібно вибирати дуже ретельно, щоб уникнути проблем з поставою в майбутньому. Ноги дитини повинні вільно діставати до підлоги, коліна та кульшові суглоби — зігнуті на 90 градусів. Діти ростуть швидко. Щоб щороку не підбирати для дитини стіл і стілець відповідно до його зростання, ортопеди радить звернути увагу на меблі, що «зростають». За допомогою спеціальних механізмів у ній можна регулювати висоту столу та стільця.
Що стосується освітлення, медики радить більшість домашніх завдань за столом виконувати при природному освітленні, тому робоче місце для школяра потрібно організувати біля вікна. На столі має стояти лампа, яку потрібно використовувати при нестачі природного освітлення. Але вона повинна світити у вічі дитині чи точково на книжку чи зошит.

Місце для комп’ютера потрібно визначити з самого початку ремонту. Старшокласнику знадобиться БФП або принтер.
Щоб школяреві було комфортно займатися вдома, необхідно продумати робоче місце з урахуванням ергономічності. Не варто захаращувати робоче місце, краще мінімізувати кількість речей, виключіть візуальний шум – яскраві картинки, строкаті елементи декору, іграшки та художні книги. Це може відволікати від навчання.

Колірна гама для інтер’єру

У дитячих кімнатах краще використовувати нейтральну колірну гаму, яка не дратуватиме. Це можуть бути сірі, бежеві, білі, зелені відтінки. Яскраві відтінки можна додати до деталей.

Корисні дрібниці 

У створенні куточка для школяра можна використовувати перфоровані, магнітні або пробкові дошки для записів. Повісити їх краще трохи збоку, щоби не відволікати від занять. Для молодших школярів можна розмістити “нагадування”, пов’язані з навчанням.
Щоб кімната не здавалася нудною, можна поставити акваріум з рибками і живі рослини.

Compare Listings