We found 0 results. View results
Your search results

Ліквідність квартир різних класів

20.11.2023

Оцінюючи нерухомість, фахівці дають характеристики та її ліквідності. Нерухомість може бути ліквідною, малоліквідною чи неліквідною. Ліквідність житла полягає в тому, як швидко можна буде його продати в майбутньому, тобто перевести нерухоме майно в грошові активи. Або ж наскільки вигідне його можна здавати в оренду і заробляти на цьому. Якщо житло затребуване на ринку, і на нього завжди є високий попит, то воно називається ліквідним. Ліквідне житло завжди коштує дорожче, проте швидко продається незважаючи на важку економічну обстановку або інші негативні фактори.

Ліквідність нерухомості економ-класу
Квартири економ класу є ліквідними завдяки доступності та масовості. Ліквідна нерухомість економ клас відрізняється комфортним розташуванням, зручним плануванням, а також сучасними технологіями будівництва. Плюсом буде використання сендвіч-панелей. Неліквідними можуть вважатися квартири із вузькими, довгими приміщеннями, тісними санвузлами. Перевагою економ-класу є ще й невеликі розміри квартир. Житлова площа обходиться недорого при купівлі та утриманні.

Ліквідність нерухомості комфорту-класу
Квартири комфорт-класу мають оптимальну ліквідність. Житло такого класу цікаве інвесторам за рахунок співвідношення ціни та якості. Ціна у вартості несуттєва в порівнянні з класом економ, але при цьому технічні характеристики вищі. Таке житло найчастіше будують у центрі, що також впливає на ліквідність.Загалом нерухомість комфорт-класу є високоліквідною за такими критеріями, як розвинена інфраструктура, комфортні планування, додаткові опції та благоустрій, сучасні технології будівництва. Будинки комфорт-класу часто будують за цегляно-монолітною технологією. Квартири в них тихі та енергоефективні. Тут також можна зробити перепланування. Будують також монолітно-каркасні та панельні варіанти.
Інвестувати в такий клас житла вигідно і воно швидко реалізується за рахунок високого попиту. На ліквідність впливає індивідуальне проектування, комфорт та безпека. Наявність об’єктів інфраструктури, паркінги, зелені зони, басейни і т.д.

Бізнес-клас
Нерухомість бізнес-класу можна вважати ліквідною, якщо ви орієнтуєтеся на покупця вище за середній. Житло такого класу помітно дорожче і це його головна вада, що відповідно впливає на попит. На вартість впливає індивідуальне проектування, власні об’єкти інфраструктури, підвищений комфорт та безпека. У новобудовах бізнес-класу є консьєржі, системи безпеки, охорона, сигналізація, відведені зони зберігання тощо.
Житло бізнес класу поступається ліквідності економ- і комфорт-сегментам. Прибуток буде меншим через різницю в ціні на етапі котловану. Також через високу вартість продати житло складніше.

Ліквідність нерухомості еліт-класу
Якщо говорити про комфорт, безпеку, розташування – цей клас вважається найкращим. Такий клас має багато переваг у плані зручності. Але головне, що впливає на ліквідність у цьому сегменті, – це висока вартість.На її продаж доведеться витратити багато сил та часу. За унікальність та функціональність елітного житла необхідно значно доплачувати. Тому важко знайти потенційного покупця. Продавати або здавати в оренду елітне житло складніше та довше, ніж доступніші квартири. Як правило, його купують собі.
Будь-яку нерухомість можна продати, але в плані ліквідності виграє масовий ринок – недороге житло економ-сегменту та доступні варіанти комфорт-класу.

Compare Listings