We found 0 results. View results
Your search results

Мін’юст: як отримати спадщину під час карантину

20.11.2023

У прес-службі Міністерства юстицій України розповіли, як отримати спадок під час карантину.
В Україні під час карантину спростили процес здобуття спадщини. Тимчасово громадяни мають право засвідчити заяву про прийняття спадщини у будь-якого нотаріуса за місцем проживання. Щоб отримати спадщину, необхідно виконати всього два кроки.

Перший крок: подати заяву про прийняття спадщини протягом 6 місяців з моменту її відкриття, тобто з моменту смерті особи. Варто врахувати, що заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто нотаріусу за місцем відкриття спадщини. Також заява про прийняття спадщини надсилається нотаріусу поштою, підпис спадкоємця на якому засвідчений нотаріусом.
Кому не потрібно протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини подавати заяву про прийняття спадщини?
Немає потреби подавати заяву спадкоємцю, який постійно проживав із померлою особою на час відкриття спадщини, якщо протягом 6 місяців він не відмовився від неї. Також це стосується малолітніх, неповнолітніх, недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена.

Другий крок: отримати свідоцтво про право на спадщину після закінчення шести місяців з дня відкриття спадщини. Це свідоцтво видається за заявою спадкоємців, які прийняли спадок кожному окремо. Термін звернення спадкоємця одержанням свідоцтва про право на спадщину законодавством не обмежений.
У Мін’юсті наголосили, що під час карантину можна засвідчити заяву у будь-якого нотаріуса за своїм місцем проживання, а вже засвідчену заяву надіслати нотаріусу за місцем відкриття спадщини.

Compare Listings