We found 0 results. View results
Your search results

На якому етапі будівництва краще купувати житло?

17.11.2023

На різній стадії готовності будинку, купівля квартири має свої переваги та недоліки. Коли ж краще купувати житло?

Покупка на стадії будівництва

Існують дві важливі причини, щоб купити житло на перших етапах будівництва. Одна з причин:

  • низька ціна. Чим менше пройшло часу з початку будівельних робіт, тим дешевше коштуватиме нерухомість. У середньому ціна квадратного метра на 30-40% нижча, ніж уже в зданій будівлі;
  • великий вибір. На ранніх стадіях будівництва є багато вільних квартир, ви можете вибрати житло на потрібному поверсі, з будь-яким плануванням, будь-яким видом з вікна.

Що стосується мінусів укладання угоди на початковому етапі будівництва, можна відзначити те, що покупцю доведеться чекати своєї квартири ще деякий час також не можна виключати шанс, що зведення об’єкта може затягтися на невизначений термін.

Покупка житла вже у зданому будинку

Цей варіант підійде краще для покупців, які не хочуть ризикувати. Будинок вже готовий, введений в експлуатацію, ризики залишитися без житла відсутні.Але є і мінуси, вам доведеться платити більше і заощадити не вдасться, доведеться заплатити до половини вартості, якщо порівнювати з ціною на початкових стадіях зведення будинку.
Крім того, що заощадити не вийде, є ще один недолік – це мізерний вибір. Найуспішніші варіанти вже можуть бути куплені ще під час будівельних робіт. Але в будь-якому випадку ще можна знайти гідні варіанти. Близько 50% людей, які купують міську нерухомість, роблять це у вже зданому будинку та готовому для заселення.

На якому етапі краще купувати квартиру?

Експерти будівельного ринку радять керуватися правилом золотої середини. Не варто поспішати з покупкою нерухомості, якщо будинок знаходиться на стадії будівництва. Але можна і не чекати, доки будинок введуть в експлуатацію і коли ціни на житло в ньому зростуть на 30-40%. Про покупку вже можна подумати, коли будинок готовий на 40-50%. На цьому етапі можна переконатися, що з будівельними роботами немає проблем і найімовірніше будинок добудують. Також у будинку, який наближається до завершальної стадії будівництва, є ще великий вибір квартир, та й ціни залишаються на прийнятному рівні.
Якщо ж говорити про купівлю квартири на етапі котловану, то фахівці рекомендують звертати увагу тільки на будівельну компанію з гарною репутацією.

Compare Listings