We found 0 results. View results
Your search results

Відсоток за кредитом: правила розрахунку

17.11.2023

У наш час, напевно багато хто з нас, брали хоч один раз кредит у банку. Хтось узяв у такий спосіб новий холодильник, хтось машину чи квартиру, а комусь гроші знадобились для запуску власного бізнесу.
Однак слід знати, що кредит – це завжди боргові зобов’язання і, перш ніж його взяти, потрібно добре все зважити, розрахувати відсоток переплати і зрозуміти, чи потрібно це вам. Часто трапляється таке, що розмір переплати настільки великий, що набагато вигідніше буде витратити час на накопичення суми, що бракує, або перезайняти (якщо це можливо) у знайомих або родичів.

Щоб не потрапити в неприємну ситуацію краще, перш ніж йти банк за кредитом, зробити підрахунок відсотків самостійно. Тим більше, це зовсім не складно, достатньо лише знати формулу для підрахунку відсотка за кредитом.Формула виглядає так:

П = С*ПС/100*КД/ДГ, 

де 

  • П – сума відсотків, які будуть нараховані;
  • С – сума кредиту;
  • ПС – процентна ставка за кредитом (% річних);
  • КД – термін кредитування (кількість днів);
  • ДГ – кількість днів на рік

Давайте спробуємо розрахувати відсоток за кредитом на конкретному прикладі:
Припустимо, що Андрій вирішив придбати в кредит на 2 роки новий потужний комп’ютер вартістю 70 тисяч гривень. Банк запропонував гроші під 20% річних з ануїтетною формою погашення (тобто рівними частинами). Комісія за кожний місяць при внесенні оплати становитиме 1%. Таким чином, розмір переплати становитиме:

П = 70 000 *20/100*730/365 + 70 000*0,01*20 = 42000 гривень,

тобто загалом Андрію доведеться заплатити за обраний ноутбук не 70000 гривень, а 112000 гривень.

З формули видно, що основним показником, який впливає на розмір переплати, є термін надання кредиту.Чим більший термін, тим вища переплата. Також слід знати про існування ефективної процентної ставки, саме її потрібно використовувати при підрахунку переплати за кредитом, тому обов’язково дізнайтесь про розмір цієї ставки заздалегідь. Як правило, банки в рекламі про свої кредити розповідають про зовсім іншу процентну ставку, в якій не враховано безліч складових, таких як: 

  • комісія за видачу кредиту;
  • комісія за обслуговування кредиту;
  • комісія за внесення готівки;
  • страхування та інше.

Уважно вивчіть кредитний договір перед тим, як узяти кредит!

Слід також зазначити, що кредит у деяких випадках можна здешевити. Найпростіший спосіб це зробити – відмовитися від страховки. Якщо, наприклад, заставний кредит, то страховки за кредитом уникнути не вдасться, оскільки предмет застави повинен бути обов’язково застрахований, інакше і кредит не буде виданий. Але у разі споживчих кредитів банки часто нав’язують клієнту кілька видів страховок, частина з яких зовсім не обов’язкова. Поцікавтеся у менеджера банку, від яких страховок можна відмовитися, він повинен дати вам чесну відповідь. Це допоможе вам пристойно заощадити.

Compare Listings