We found 0 results. View results
Your search results

Чи будуть зміни на ринку нерухомості у грудні?

01.12.2023

На ринку нерухомості України поки що не передбачається сильних змін, але ситуація на первинному та вторинному ринку відрізняється. Чи є ймовірність змін у перспективі? Експерти стверджують, що зараз ситуація на ринку нерухомості стабільна, і цінова динаміка в грудні не зміниться. Тим не менш, вторинний ринок більш активний у порівнянні з первинним, незважаючи на те, що первинний сегмент показує кращі тенденції, ніж на початку року. Найвищі ціни на нерухомість, як і раніше, відзначаються в Києві та Львові. Очевидно, що на заході України спостерігається активніший ринок, де ціни майже досягли рівня довоєнних подій. Можна сміливо сказати, що зберігається баланс між попитом і пропозицією.

Підвищення попиту

Експерти стверджують, що кількість покупців може збільшитися до кінця року до рівня, який можна порівняти з періодом до початку повномасштабної війни. Якщо так станеться, ціни на житло можуть зрости приблизно до 10%. Це стосується як первинного, так і вторинного ринку.

Зараз покупці шукають нерухомість як для власного проживання, так і як інвестиції (для здачі в оренду). Спостерігається збільшення випадків продажу з метою подальшого покращення житлових умов, що також збільшує попит на дво- та трикімнатні квартири.

Вторинний ринок нині популярніший: покупці продовжують шукати готове до проживання житло з ремонтом. На первинному ринку спостерігається попит із боку учасників програми “єОселя”. Інвестори починають виявляти інтерес до ринку з метою інвестування та подальшого перепродажу.

Нагадаємо, що з 1 серпня в уряді розширили список громадян, які мають право на пільгову іпотеку. Тепер можуть подати заявку такі категорії громадян:

  • ветерани війни та члени їх сімей;
  • учасники бойових дій, інваліди, а також сім’ї загиблих ветеранів чи захисників України;
  • переміщені особи;
  • інші українці, які не мають власного житла або власники площі менше 52,5 м² на одного члена сім’ї та додатково 21 м² на кожного наступного члена сім’ї.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings