We found 0 results. View results
Your search results

Чому можуть відмовити у сертифікаті “єВідновлення”?

09.05.2024

Протягом місяця українці витратили понад 1 млрд. гривень на нові будинки, які придбали за допомогою програми компенсацій “єВідновлення”. Відмову у компенсації за знищене житло було винесено лише 386 заявникам, причиною цього стала відсутність знищеного житла у Державному реєстрі речових прав. Про це повідомила Олена Шуляк, голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також голова партії “Слуга народу”.

За її словами, на 7 квітня видано 5246 житлових сертифікатів “єВідновлення” на суму 9,1 млрд. гривень, а до 6 травня загальна сума виданих сертифікатів досягла 10,6 млрд. гривень. Ці кошти зможуть використати 6303 власники сертифікатів для придбання нових будинків.

Наразі програма видає понад 1 тис. житлових сертифікатів щомісяця. За той же період сума компенсацій, що видаються громадянам, чиє житло було знищено внаслідок російської збройної агресії, збільшується в середньому на 1 млрд. гривень. Українці в середньому витрачають понад 1 млрд. гривень на придбання нового житла за тридцять днів.

Шуляк пояснила, що на 7 квітня українці витратили 4 млрд. гривень на придбання житла в обмін на сертифікати, а через місяць ця сума досягла 5,4 млрд. гривень.

Показовим аргументом на користь ефективності програми є зниження кількості відмов. За місяць лише 386 заявникам було відмовлено у житловому сертифікаті “єВідновлення”, який можна обміняти на новий будинок. Крім того, загальна кількість відмов поступово скорочується. З 7 квітня по 6 травня на компенсацію за знищене житло звернулося 1651 сім’я, і лише 23% з них отримали відмову. У той час, як, наприклад, на 3 березня відсоток відмов становив 34%.

Які основні причини відмови?

Серед основних причин відмови у компенсації виокремлюються випадки, коли житло не зареєстроване у Державному реєстрі речових прав (ДРРП). Важливо мати всі правовстановлюючі документи на квартиру чи будинок, звернутися до нотаріуса, ЦНАП чи державного реєстратора та перевірити їх наявність у цьому реєстрі. З огляду на те, що він почав функціонувати з 2013 року, багато об’єктів нерухомості досі не зареєстровані там. Це може спричинити відмову у компенсації, оскільки запис у ДРРП підтверджує право власності на знищене житло. У багатьох людей, чиє житло зруйновано, документи на житло можуть бути втрачені чи знищені. Якщо інформації про нерухомість у Державному реєстрі речових прав немає, людина може звернутися за компенсацією тільки через суд. Судова практика показує, що суди зазвичай ухвалюють рішення на користь позивачів.

Шуляк також зазначила, що якість роботи програми “єВідновлення”, яка безпосередньо впливає на кількість відмов у компенсаціях за знищене та пошкоджене житло, постійно покращується. Восени минулого року були проведені громадські консультації, у яких громадськість і одержувачі компенсацій виявили деякі недоліки у роботі програми.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings