We found 0 results. View results
Your search results

Міфи про оренду житла

20.11.2023

Ринок оренди житла оточений не завжди правдивою інформацією, яка відлякує потенційних орендарів та орендодавців. Якщо вірити міфам, то здавати чи орендувати житло складно та ризиковано. Існує кілька поширених стереотипів, які насправді помилкові.

Виселити можуть у будь-який момент
Залишитись без даху над головою – страшний сон для багатьох орендарів. Насправді це зовсім не так. Є договір оренди, який захищає права орендаря. У цьому договорі прописують умови довгострокового розірвання. Ці умови мають бути узгоджені між двома сторонами. Але якщо договір не було підписано, то власник може попросити квартиронаймача з’їхати та дати деякий час для виїзду.

Укладати договір не обов’язково
Договір оренди захищає права обох сторін. У ньому можна прописати будь-які умови. Але якщо договір не укладався, то неможливо вимагати дотримання будь-яких умов.

Документи можна не перевіряти
Це велика помилка. Перед тим як зняти житло перевірте паспорт орендодавця та документи, що встановлюють право на квартиру. Ви повинні переконатись, щоб перед вами власник квартири. А якщо є інші власники, то їм необхідно надати нотаріальну згоду. Так ви убезпечите себе від шахраїв.

Договір оренди необхідно завіряти
Завіряти договір необхідно тільки якщо це оренда з наступним викупом, на оренду нерухомості на строк не менше трьох років, бажання однієї або обох сторін.Письмова угода, підписана обома сторонами без юриста, має повну юридичну силу.

Доступ власника в квартиру
Багато власників думають, що мають право приходити до своєї квартири у будь-який час. Нічого подібного! Власник має погоджувати свої візити до квартири. Укладаючи договір оренди, він передає права користування наймачеві. Також якщо у квартирі зберігаються цінні речі орендаря, у разі їхньої зникнення власник може стати головним підозрюваним.

Орендна плата може зрости у будь-який момент
Як і у разі виселення, орендна ставка може підвищитися у будь-який момент, якщо не було укладено договір оренди. У договорі цей момент також прописується: коли може підвищитись ціна на оренду, на скільки відсотків тощо.

 Для оренди потрібна прописка
Це міф. Зняти квартиру може будь-який громадянин, навіть іноземець, незалежно від місця реєстрації за постійним місцем проживання.

Compare Listings