Чи можна придбати квартиру в Україні без грошей?
Чи можна купити квартиру в Миколаєві без грошей – питання який здається фантастичним. Якщо ваша сім’я не належить до категорії громадян, які мають змогу отримати безкоштовні квадратні метри, то купити житло, звісно, зовсім без грошей не вдасться. Але що робити, якщо грошей зовсім мало, а квартирне питання стоїть гостро. Можливо, в такій ситуації підійде покупка кімнати на якийсь час або смарт-квартири, а може сенс почекати і накопичити потрібну суму.
Де взяти гроші на купівлю житла?
Іпотека
Перше, що спадає на думку, взяти іпотеку на купівлю житла. Останнім часом житлове кредитування в Україні пожвавилось. За даними експертів, обсяг виданих іпотечних кредитів в 1-му кварталі 2021 року подвоївся. Відомо, що з початку березня 2021 року запрацювала державна програма “Доступна іпотека” під 7% річних. Щоб взяти іпотеку, не потрібно тепер стояти на квартирному обліку, бути молодою сім’єю чи працівником бюджетної галузі. Але цього року на програму передбачено не так вже й багато коштів – 5 млрд грн., що вистачає лише на 5000 сімей. Гроші для програми виділяє Фонд розвитку підприємництва. Саме він має компенсувати відсоткову ставку. Наприклад, базова ставка банку становить 17%, але для позичальника вона буде у будь-якому разі 7% за рахунок компенсації.
Нагадаємо, що іпотека – це різновид кредиту, при якому квартира є заставою. Таким чином банк страхує себе та зменшує ризики. Якщо позичальник не може платити кредит, то банк продає квартиру і повертає собі гроші. Безперечною перевагою іпотеки є можливість зайняти велику частину грошей. “Доступна іпотека” під 7% річних передбачає оплату 15% вартості житла з власних коштів. Оформивши такий іпотечний договір, можна за місяць сплачувати цілком осудну суму. Але не забувайте, що при оформленні кредиту потрібно здійснювати інші платежі. Для цієї програми:
- максимальний розмір комісії становить за надання та обслуговування кредиту – до 0,5% від суми кредиту;
- максимальний розмір комісії за надання гарантії Фонду – 0,5% річних.
Недоліком укладання іпотеки є складність її укладання, а також переплата, в деяких випадках значна. На жаль, іпотека в нашій країні розвинена слабо, але в уряді обіцяють поступово знижувати відсоткові ставки, залишається лише чекати.
Накопичити
Ще один спосіб купити квартиру – накопичити.Скільки потрібно відкладати, щоби зібрати на квартиру? Із зарплатою в 10000 – 15000 тисяч гривень із нинішніми цінами вдасться накопичити максимум 5000 тисяч гривень на місяць, доведеться заощаджувати близько 10 років.
За рейтингом найвищих професій в Україні в лідерах сфера IT. Але не тільки айтішники пристойно заробляють. Також зарплату вищу за середню отримують ріелтори, системні аналітики, топ-менеджери, фармацевти, водії, торгові представники та інші. Тому якщо грошей немає, завжди є варіант змінити сферу діяльності.
Державні програми
В Україні є деякі житлові програми, які працюють для певних категорій громадян. З 2018 року діє програма “Доступне житло” для українців, які стоять на квартирному обліку і протягом трьох років не володіли нерухомістю або мали менше 13, 65 кв.м. За цією програмою можна отримати 30% компенсації від вартості житла для звичайних громадян та 50% для інвалідів війни, учасників бойових дій на Донбасі та переселенців. Також ці категорії громадян можуть скористатися кредитом на житло зі ставкою 3% річних, термін кредиту – до 20 років.
Якщо ви молода сім’я, то можна розглянути програму “Держмолодьжитло”. Вона працює для українців віком до 35 років, які стоять на квартирному обліку. Іпотеку можуть видати за річною ставкою 14,1% до 30 років. Протягом 30 років у нашій країні діє програма житлового будівництва “Свій дім”. Вона створена для мешканців сільської місцевості та для тих, хто планує будувати у селі. Кредитні ставки за цією програмою досить лояльні – 3% річних, а для багатодітних сімей взагалі немає відсотків. Скориставшись програмою, можна отримати суму до 400 тис. грн для будівництва будинку, на купівлю житла – до 300 тис., на реконструкцію чи добудову до 250 тис., інженерних мереж – до 100 тис.
Розстрочка від забудовника
Розстрочка від забудовника – альтернативний варіант для купівлі житла. Такий спосіб оплати обирають 40% покупців на первинному ринку. Багато забудовників пропонують безвідсоткове розстрочення, але за умови внесення першого внеску (від 20 до 50%). Сума квартири розбивається на кілька років із щомісячними чи щоквартальними платежами. Потрібно бути готовим, що платежі будуть значними. І тут потрібно все ретельно прорахувати. Є варіант, коли забудовники пропонують розстрочку на більший термін, але тоді доведеться платити відсотки.
Розстрочка від забудовника – хороший шанс отримати квадратні метри, не переплачуючи величезні відсотки, але все залежить від поставленої мети.
Як знайти дешеву квартиру в Миколаєві?
Якщо зовсім немає грошей, то житло, звичайно, купити не вийде, але скоротити бюджет на покупку цілком реально. Поради від АН “Оксаген”:
- Найдорожчі квартири в Центральний район Миколаєва. Найбільш доступні за ціною квартири та будинки можна знайти у Корабельному, Заводському районах.
- У передмісті представлені досить привабливі варіанти, тут ціна за квадратний метр набагато дешевше, ніж у місті. Якщо ваш бюджет обмежений, можна розглянути варіанти в селищі Полігон, Сливине, Надбузьке, Весняне, Мішково-Погорелове, Галицинове.
- Хороший спосіб заощадити – купити квартиру в новобудовах Миколаєва на етапі будівництва. Саме в цей момент забудовник готовий запропонувати найвигіднішу ціну. Але в цьому випадку є і свої ризики, забудовник повинен вселяти довіру і мати всі дозвільні документи.
- Якщо ви не маєте великої суми, то придбання смарт-квартири площею 20-30 кв. допоможе вирішити квартирне питання. В ній поєднуються зручність та функціональність.
Для покупки квартири в Миколаєві та області радимо скористатися допомогою ріелторів, які постійно працюють у цій сфері та знають усі підводні камені такого вибору. Інвестиції в нерухомості мають бути безпечними! АН “Оксаген” до Ваших послуг!