We found 0 results. View results
Your search results

Чи можна будувати два будинки на одній ділянці?

17.11.2023

Коли виникає ідея будівництва на ділянці другого будинку, перше, що потрібно зробити – це переконатися, що це можливо згідно із законом.
Відповідно до законодавства немає прямих обмежень на кількість будинків на одній земельній ділянці, але все ж таки існують певні нюанси. Цільове призначення землі має підходити для будівництва. Що це означає? Це означає, що на землях під індивідуальне будівництво має бути збудований житловий будинок. На землях під індивідуальне садівництво має бути побудований садовий будинок. На землях під сільськогосподарське призначення будувати не можна, але можна перевести цільове призначення ділянки, якщо це дозволяється у цьому регіоні.

Є два варіанти оформлення другого будинку на ділянці.

Перший передбачає реєстрацію другого будинку як гостьового будиночка або літньої кухні. У цьому випадку за документацією він вважатиметься як допоміжна споруда.
Але якщо ви хочете, щоб будинок був оформлений як будинок, то потрібно оформляти розділ ділянки. У цьому випадку ділянка поділяється на дві окремі, виходить, що на кожній ділянці по одному житловому будинку. Необхідно оформити проектну документацію та присвоїти ще один кадастровий номер ділянці. За цією роботою слід звернутися до землевпорядної компанії, в якій працюють геодезисти із сертифікатами. Після цього можна подавати документи на отримання будівельного паспорта, отримувати дозвіл на будівництво, та й вводити новий будинок в експлуатацію.

Не варто забувати також, що при будівництві варто дотримуватися відстані від інших будівель, паркану, трансформатора і т.д. Є певні будівельні норми, яких слід дотримуватись.

Compare Listings