We found 0 results. View results
Your search results

Сталінка чи новобуд: що краще вибрати

20.11.2023

Незважаючи на те, що на ринку нерухомості велика кількість нових об’єктів і новобудови стали дуже популярними, все ж багато покупців хочуть купити квартиру на вторинному ринку і роблять вибір на користь “сталінок”.

У кожного з видів житла є свої плюси та мінуси. І перш ніж зробити угоду слід розібратися у деяких нюансах.

Позитивні якості «сталинок»
Ці квартири користуються попитом, незважаючи на роки будівництва. Їх прийнято вважати якісними та надійними. “Сталінки” будували двох типів: номенклатурні – для керівникського складу і для масового заселення.
Що стосується номенклатурних “сталінок” вони мають велику площу, високі стелі до 4 метрів, є ліфти, фасади прикрашені колонами, ліпниною. Такі будинки, як правило, знаходяться в історичних та центральних районах.

Квартири в номенклатурних будинках вважаються елітними і мають високу вартість. “Сталінки” дійсно виглядають набагато більш представницько і солідно, ніж “хрущовки” або стандартні нові висотки.

Високі стелі і велика житлова площа – одна з переваг такого житла. Однокімнатні квартири в таких будинках зустрічаються рідко, найчастіше будувалися саме три та чотирикімнатні. Стіни мають гарну звукоізоляцію, вони добре зберігають тепло.
На майданчику «сталінського будинку» зазвичай розташовуються не більше 3-4 квартир, а так як будівлі найчастіше не будувалися вище 5 поверхів, то всі сусіди добре знають один одного. Двори досить великі і добре облаштовані, тут простіше відшукати місце для паркування.
Є і деякі недоліки у “сталинок”, це застарілі комунікації. Проведення в «сталінках» не розраховане на сучасні навантаження та велику кількість електроприладів. Важливо уточнити, чи робився у будівлі капітальний ремонт. “Сталінки” найчастіше підключені до централізованої системи опалення, іноді – обладнані індивідуальним.

Слід зазначити, що слово “сталінка” має на увазі дуже різне житло, такий вид житла може відрізнятись плануванням, площею та будівельними матеріалами. Існують і рядові «сталінки», які будувалися в робочих районах. Зазвичай це двоповерхові будинки з одним під’їздом, планування в них краще, ніж у «хрущовках», а стелі вищі, але загалом за рівнем комфорту та престижності вони значно поступаються новобудовам бізнес та преміум класу.

 width=

Переваги новобудов|

В реальності новобудовами називають житло, яке побудували нещодавно. Квартири в новобудовах залежать від класу житла – економ, комфорт, комфорт+, бізнес. Вони бувають різноманітні в дизайні та оздобленні.

У новобудовах є вибір і площі, і планування на будь-який смак. Тут однокімнатна квартира може бути від 17 кв. м. до 60 кв. м. Якщо говорити про технічний стан будинку, то якість безпосередньо залежить від забудовника та від класу житла. У новобудовах є нові комунікації, які відповідають сучасним вимогам.

У панельних новобудовах – тонкі стіни і потрібна додаткова звукоізоляція. Краще звукоізоляція в цегляних та монолітних будинках.

У нових будинках є можливість встановити теплолічильник, це допомагає економити на платежах і самостійно визначати температуру повітря в квартирі в зимовий час.

 width=

Відповісти на питання, що краще “сталінка” або новобуд складно. Все залежить від переваг покупця. Багато покупців хочуть купити квартиру в новому будинку і створювати свою історію, а є такі, які хочуть жити вже в атмосфері, що склалася, в солідному, навіть архаїчному будинку.

На думку фахівців, «сталінки» першої категорії продовжуватимуть користуватися попитом у покупців і не здадуть свої позиції перед новобудовою.

Compare Listings