We found 0 results. View results
Your search results

Кінотеатр “Батьківщина” у Миколаєві

Кінотеатр “Батьківщина” розташувався в самому центрі міста на вулиці Московській. Зараз у Миколаєві не так багато кінотеатрів, найпопулярнішим є Multiplex у Сіті-центрі, який відібрав колишню славу у “Батьківщини”. Колись “Батьківщина” був одним з найкращих кінотеатрів не тільки нашого міста, а й усієї республіки.

З історії кінотеатру 

Історія кінотеатру дуже багата, його вважають найстарішим із сучасних кінотеатрів у Миколаєві. Починається вона задовго до того, як тут відкрилася культурна установа 1963 року.

У 1911 році тут розпочав будівництво будинку режисер та актор Н. Д. Лебедєв, але йому так і не вдалося його завершити через нестачу коштів. Він звернувся до Кредитного банку, пізніше керівництво банку було заарештовано, а права на власність перейшли до кредитора, який планував продати будинок, але напередодні Першої світової війни знайти покупців було складно. У народі будівлю прозвали червоний будинок, оскільки він був побудований з червоної цегли. До кінця 1950 року будинок простояв недобудованим. У мешканців Миколаєва цей будинок викликав лише негативні емоції і вони намагалися обминати його. Про цей будинок складали легенди, а поліції доводилося часто тут влаштовувати облави.
Життя в кінотеатрі з’явилося при радянській владі і будівництво було відновлено. 1963 року в будівлі розпочала роботу українська кіностудія “Батьківщина”. У цей час у місті вже працювало багато кінотеатрів (“Сталінець”, “Перемога”, ім. Горького, “Хроніка”, пізніше новий “Піонер”, “Юність”, “Іскра”). Після війни дістати квитки було дуже складно, жителі міста часто користувалися послугами перекупників і купували їх утридорога. Зараз це дивно чути, що замість реклами перед фільмом у кінотеатрах на той час грав оркестр, виступали солісти, виконуючи відомі пісні.

На початку 90-х багато кіностудії в країні переживали проблеми, пов’язані з відсутністю фінансування, зростанням податків і т.д. Утримувати кінотеатр було дорого, деякі миколаївці пропонували трансформувати “Батьківщину” в обласну філармонію. Але цього так і не сталося.

Вихід “Титаніка”

Врятував кінотеатр вихід фільму “Титанік”. Саме це легендарний фільм збирав повні зали та залучив безліч глядачів. На сеансах були одні аншлаги, а тоді це 300 місць на балконі та 700 у партері. Інтерес до кінотеатрів став відроджуватись. У 2004 році компанія «Відродження» приватизувала культурну установу і зробила тут ремонт. Нині тут «найбільший екран міста» (17м х 8м), який перейшов від «Юності» та чудова акустика.

У будинку, який ще починав будувати режисер Лебедєв, знаходиться також найкраща наукова бібліотека в місті ім. А. Гмирьова.

Compare Listings